Zhotoviteľ obchvatu D4 opraví násyp pri Jarovciach v krátkom čase a hlavne bezpečne, informoval minister dopravy

výstavba, rýchlostná cesta, diaľnica
Foto: ilustračné, SITA/Alexandra Čunderlíková

Násyp pri bratislavských Jarovciach zhotoviteľ obchvatu D4 opraví tak, aby bol bezpečný a ekologický. Informoval o tom v pondelok prostredníctvom sociálnych sietí minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

Spoločnosť D4R7 Construction už dodala plán sanačných opatrení pre stavebnú časť predmetného úseku diaľnice rezortu dopravy a výstavby. „Verím, že kvalitnú stavbu odovzdáme do užívania motoristom čo najskôr,“ dodal Andrej Doležal.

Plán sanácie

Spoločnosť D4R7 Construction navrhuje aj plán sanácie pre najkritickejšiu časť diaľničného úseku. Podľa nej v časti rozostavaného násypu úseku D4 bol nezávislými analýzami a posúdeniami Slovenskej technickej univerzity preukázaný nesúlad požadovaných stavebno-technických vlastností stavebného materiálu s platnou technickou normou pre výstavbu cestných komunikácií.

Zhotoviteľ ubezpečil ministerstvo dopravy a výstavby, že je jeho prioritou dokončiť rozostavaný násyp diaľnice D4 v čo najkratšom čase, aby sa vyhli degradácii na základe vplyvov počasia a iných okolností a zároveň nezaznamenali neprimeraný časový sklz výstavby.

Erózia násypu

Spoločnosť D4R7 Construction, s. r. o., hlavný zhotoviteľ úsekov D4 a R7 v okolí Bratislavy, ešte v júni potvrdila eróziu násypu pri Jarovciach následkom silného dažďa.

Práce na tomto úseku boli pozastavené, spoločnosť informovala o opravení násypu po dokončení. Stavebné práce na časti D4 pri Jarovciach sú pozastavené od minulého roka, a to do rozhodnutia, čo bude s násypom, kde použili sporný materiál vrátane azbestu.

Zhotoviteľ stavby sa následne dohodol s Ministerstvom dopravy a výstavby SR a Národnou diaľničnou spoločnosťou na podrobnom postupe a opatreniach pri úprave násypu. Ide o úsek D4 v dĺžke 1,3 kilometra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Doležal
Firmy a inštitúcie D4R7 ConstructionMDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRNDS Národná diaľničná spoločnosť