Žilina má obavy z hromadenia dopravných problémov, vyrieši ich až dostavba tunela Višňové

D1 - tunel Višňové
Stavenisko v okolí tunela Višňové na budúcom úseku D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala. Foto: SITA/Milo Fabian.

Mestská aj krajská samospráva v Žiline majú obavy z hromadenia dopravných problémov, ktoré spôsobuje nedostavaný tunel Višňové na diaľnici D1. Po stredajšom stretnutí so štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy a výstavby SR Jaroslavom Kmeťom v Žiline to vyhlásil primátor Peter Fiabáne.

Na stretnutí sa zúčastnili zástupcovia zodpovedných inštitúcií, ktoré majú v gescii cesty a železničné trate v Žiline a jej okolí. „Riešili sme predovšetkým otázky súvisiace so spustením diaľničného privádzača Lietavská Lúčka – Žilina. Hovorili sme o čiastkových riešeniach, pretože kým nebude dokončený tunel Višňové, ideálne riešenie neexistuje,“ skonštatoval Fiabáne.

„Na ministerstve dopravy považujeme Žilinu za významný dopravný uzol, ktorý spája cesty i železnice zo severu na juh a zo západu na východ. A jej problémy chceme riešiť v teréne. Najväčší problém bol primátorom pomenovaný a budeme robiť všetko pre to, aby sme dodávateľa dokončenia stavby vysúťažili do konca tohto roka, využili prostriedky Európskej komisie a samotný tunel odovzdali koncom roka 2023,“ uviedol Kmeť.

Predstavitelia ministerstva dopravy diskutovali so zástupcami žilinskej samosprávy aj o začiatku prestavby železničného uzla Žilina, ale tiež o možnom prepojení lokality cesty od závodu Kia Motors Slovakia na cestu I/18 v smere do Martina.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav KmeťPeter Fiabáne
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR