Žilina sa zúčastní Európskeho týždňa mobility, podujatie odštartuje cykloraňajkami

autobus, Žilina, dopravný podnik
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Upozorniť na možnosti ekologických druhov dopravy a podnietiť mestá na zavádzanie opatrení zameraných na udržateľnú mestskú mobilitu je cieľom Európskeho týždňa mobility, do ktorého sa opäť po roku zapája aj žilinská radnica.

Viac o téme: Koronavírus

Pre aktuálnu pandemickú situáciu sa nebudú môcť uskutočniť všetky plánované podujatia, týždeň mobility vyvrcholí v stredu 22. septembra, kedy bude mestská hromadná doprava premávať zadarmo. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Týždeň mobility v Žiline štartuje 16. septembra cykloraňajkami pre cyklistov i kolobežkárov na Ulici A. Bernoláka v čase od 06:30 do 08:30.

„V nasledujúci deň sa verejnosť môže tešiť na akciu Parking day, ktorá sa uskutoční od 16:00 do 19:00 na parkovisku pred Krajskou knižnicou v Žiline. Parkovacie miesta sa premenia na úžitkovo-vzdelávací priestor, kde si budú môcť ľudia bezplatne nechať skontrolovať či opraviť svoj bicykel. Popritom sa prostredníctvom knižnice môžu dozvedieť zaujímavosti a novinky zo sveta kníh, občerstviť sa kávou či dobrým jedlom,“ priblížil plánovaný program Miškovčík.

„Som veľmi rád, že napriek aktuálnej situácii budeme môcť zorganizovať a ponúknuť aktivity v rámci Európskeho týždňa mobility 2021. Popri preprave osobnými automobilmi existuje aj v Žiline stále viac možností, ako cestovať ekologicky bez zbytočnej záťaže životného prostredia. Pracujeme na tom, aby sme možnosti alternatívnych spôsobov dopravy v Žiline neustále zvyšovali,“ doplnil primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter FabiáneVladimír Miškovčík