Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Arriva.
7. 02. 2019 16:55 Cestná doprava od NasaDoprava.skSITA

Žilinský kraj vyhlásil súťaž na prímestskú autobusovú dopravu na Orave a na Kysuciach

Predpokladá na to vynaložiť za tri roky, vrátane opcie na jeden rok, predbežne 42,6 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) vyhlásil verejnú súťaž na poskytovanie služieb prímestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme v regiónoch Orava a Kysuce. Predpokladá na to vynaložiť za tri roky predbežne 42,57 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (51,09 mil. eur vrátane DPH).

Zákazka zahŕňa prímestskú autobusovú dopravu v uvedených regiónoch v rokoch 2020 a 2021, kraj plánuje využiť aj opciu na jej prevádzku v ďalšom roku. Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení tendra uverejnenom vo štvrtok vo Vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

„Cieľom verejného obstarávateľa je zabezpečiť plynulosť dopravných služieb vo verejnom záujme, vzhľadom na končiace aktuálne zmluvy k dátumu 29. 11. 2019,“ uviedol Žilinský kraj. Tender je rozdelený na dve časti, pričom predpokladaná hodnota prímestskej autobusovej dopravy pre oblasť Oravy je 24,8 mil. eur bez DPH (29,76 mil. eur s DPH) a pre oblasť Kysúc 17,78 mil. eur bez DPH (21,34 mil. eru s DPH).

Ilustračné foto: SITA.

Predpokladané výkony 

„Predmetom verejného obstarávania je výber dopravcu, ktorý bude zabezpečovať verejnosti bezpečné, efektívne a kvalitné dopravné služby vo verejnom záujme prostredníctvom spojov autobusovej prímestskej dopravy, primerane vykonávaných v súlade s potrebami dopravnej obslužnosti územia a zohľadňujúcich sociálne a environmentálne faktory a ciele regionálneho rozvoja, ak nie sú zabezpečené dopravcami pravidelnej dopravy na komerčnom základe,“ informoval Žilinský kraj.

Predpokladaný objem dopravných výkonov v prvom roku poskytovania služieb na Orave je 5,88 mil. tarifných kilometrov (s možnosťou maximálneho navýšenia 6,47 mil. km za základné trvanie kontraktu), a to so 130 autobusmi, z toho s 35 veľkými. Na Kysuciach sú v prvom roku plánované výkony 3,55 mil. kilometrov (s navýšením maximálne 3,9 mil. km) so 65 autobusmi, z toho s ôsmimi veľkými.

Foto: Wikipedia

Podmienky pre dopravcov

Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 14. marca, platiť musia minimálne do 13. marca 2020. Uchádzači musia preukázať, že v posledných troch rokoch od vyhlásenia verejného obstarávania prevádzkovali aspoň desať pravidelných autobusových liniek s celkovými výkonmi minimálne 5 mil. km pre prvú časť tendra (Orava), resp. 3 mil. km pre druhú časť súťaže (Kysuce).

„Dopravca môže preukázať splnenie podmienky účasti aj jedným referenčným plnením pre obidve časti predmetu zákazky, ak spĺňa požadovanú úroveň. Napríklad, ak dopravca preukáže prevádzkovanie verejnej linkovej osobnej cestnej dopravy v rozsahu 5 mil. km a prevádzkovaním 15 pravidelných autobusových liniek, splní týmto referenčným plnením podmienku účasti pre časť 1 aj časť 2,“ vysvetlil Žilinský kraj.

Prímestskú autobusovú dopravu na Orave (aj na Liptove) zabezpečuje spoločnosť ARRIVA Liorbus, a. s., so sídlom v Ružomberku. Na Kysuciach prevádzkuje prímestské autobusy spoločnosť SAD Žilina, a. s., ktorá pôsobí aj na linkách v okolí Žiliny a v Turci.

Odporúčané články

Cyklisti bez prilby aj mladší vodiči nákladiakov, schválili viacero zmien v cestnej premávke Dopravný podnik v Košiciach upraví cestovné poriadky na štyroch linkách autobusov

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Hasiči zápasia s lesným požiarom pri Spišskej Novej Vsi, uvažujú nad nasadením leteckej techniky Twitter a Facebook zasiahli proti čínskej kampani voči Hongkongu a odstránili stovky účtov Lustrovaní novinári zvažujú spoločné podanie na súd, prípadné odškodné by si nenechali Podvodník okradol 85-ročného starčeka z Nitry, polícia hľadá svedkov Šrámková, Kučová aj Lacko postúpili do druhého kola kvalifikácie na US Open Automobilka KIA v Žilinskom kraji neplánuje prepúšťať, ale snaží sa zlepšiť pracovné podmienky

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X