Žilinský kraj začne prevádzkovať cyklobusy, pre veľký záujem dokonca rozšíri ich ponuku

Cez víkend vyrazia na cesty cyklobusy, budú jazdiť už aj na Liptove Foto: Arriva

V poradí šiesta sezóna prevádzkovania cyklobusov v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) odštartuje v sobotu 6. júna. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová. Podľa jej slov bol začiatok prevádzky o niekoľko dní odložený pre mimoriadnu situáciu spojenú s novým koronavírusom.

ŽSK začal s financovaním prevádzky cyklobusov v roku 2015. Vlaňajšia sezóna bola rekordná, keď počas nej prepravili 2148 bicyklov.

Rozšíri sa ponuka cyklobusov

„Rozhodli sme sa opäť rozšíriť ponuku našich cyklobusov, nakoľko vnímame rastúci záujem verejnosti o prevádzkovanie tejto služby. Tento rok tak začnú jazdiť cyklobusy aj na Liptove, čím zabezpečíme premávku špecializovaných autobusov s nosičmi na bicykle v každom regióne Žilinského kraja,“ povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Cestujúci s bicyklami platia v cyklobusových spojoch štandardnú cenu autobusového lístka a 50-centový poplatok za bicykel.

Počas prázdnin budú cyklobusy premávať denne

„Spoje do Novej Bystrice, Turčianskych Teplíc a Terchovej budú premávať počas víkendov a sviatkov a počas letných prázdnin aj v piatky. Posledný spoj vyrazí na cestu 28. septembra. Cyklobusy na Orave a Liptove budú jazdiť cez víkendy a sviatky a počas letných prázdnin budú prevádzkované denne. Sezóna na Orave končí v polovici septembra, na Liptove 30. septembra,“ priblížila režim cyklobusov Remencová.

Ako ďalej upozornila hovorkyňa ŽSK, bezpečnostné opatrenia v autobusoch platia naďalej.

„Priestory budú pravidelne dezinfikované. Cestujúci je počas celej doby prepravy povinný mať prekrytú tvár rúškom alebo inou vhodnou náhradou. Odporúča sa používať rukavice, dezinfekciu a dodržiavať odstupy,“ dodala Remencová.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erika JurinováMartina Remencová
Firmy a inštitúcie ŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)