Zisk aerolinky United Airlines stúpol aj napriek zrušeným letom a zákazu pre stroje Boeing 737 Max

United Airlines, Boeing
Foto: ilustračné, SITA/AP

Zisk americkej leteckej spoločnosti United Airlines v druhom kvartáli stúpol o 54 percent na 1,05 mld. USD napriek zákazu letov strojov Boeing Max. Bez zahrnutia jednorazových položiek firma za druhý štvrťrok vykázala zisk 4,21 USD na akciu.

Prekonala tak očakávania analytikov oslovených v prieskume Zacks Investment Research, ktorí v priemere prognózovali zisk 4,07 USD na akciu. Celkové tržby prepravcu posilnili o šesť percent na 11,4 mld. USD.

Predpokladá sa však, že zákaz letov strojov Boeing 737 Max sa pre United Airlines stane väčším problémom v nadchádzajúcich mesiacoch. Firma rátala s tým, že lietadlá Max budú mať väčší podiel v jej flotile a ich počet zvýši zo 14 na 30 do konca septembra.

Na budúci rok prepravca United plánoval flotilu rozšíriť o ďalších 28 strojov Max. Tento plán je teraz ohrozený, keďže Boeing zastavil dodávky strojov Max, pričom neexistuje jasná predstava, kedy lietadlo opäť bude certifikované, aby mohlo lietať. Spoločnosť United už doteraz zrušila vyše 8 tis. letov pre vylúčenie strojov Max z harmonogramu letov do 3. novembra.

(1 EUR = 1,1223 USD)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BoeingUnited Airlines