Zisk United Airlines sa v prvom kvartáli zdvojnásobil

Foto: Pixabay.com

Zisk americkej leteckej spoločnosti United Airlines v prvom kvartáli dosiahol 292 mil. USD. Zisk United Airlines stúpol napriek problémom s Boeingom 737 Max.

Zisk americkej leteckej spoločnosti United Airlines sa v prvom kvartáli zdvojnásobil na sumu 292 mil. USD vďaka preprave väčšieho počtu pasažierov. Zisk firmy na akciu bez zahrnutia jednorazových položiek bol za január až marec v sume 1,15 USD. Analytici pritom v priemere predpovedali, že bude iba na úrovni 94 centov na akciu.

Tržby prepravcu stúpli o 6 percent na 9,59 mld. USD. Spoločnosť medziročne prepravila o 6 percent viac cestujúcich.

Výsledky leteckej firmy United Airlines prekonali očakávania trhu napriek tomu, že prvý kvartál sa začal čiastočným zastavením financovania amerických federálnych úradov a skončil sa tým, že v celom svete sa pozastavila prevádzka strojov Boeing 737 Max. O tom, že stroje Max musia zostať na zemi, rozhodli regulačné úrady minulý mesiac po druhej tragickej havárii tohto stroja.

Pomohlo menej Maxov

Spoločnosť United Airlines, ktorá má menej lietadiel Max ako jej konkurenti American Airlines a Southwest, potvrdila, že ju táto situácia zasiahla miernejšie.

United Airlines nezmenila svoju prognózu celoročného zisku a očakáva, že bude v pásme 10 až 12 USD na akciu.

Hodnota akcií materskej firmy United Continental Holdings Inc. v utorok uzavrela vyššie o 65 centov na úrovni 85,17 USD za kus.

(1 EUR = 1,1305 USD)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie United Airlines