ŽSR: Podpísanie kolektívnej zmluvy zmarili Daňove odbory

ŽSR - logo
Logo Železníc SR. Foto: zsr.sk.

Odborová organizácia pod vedením prezidentského kandidáta Martina Daňa odmietla podpis. Kolektívnu zmluvu označuje za podvod.

Kolektívna zmluva v Železniciach Slovenskej republiky (ŽSR) na roky 2019 a 2020 je bez podpisov. Ako informoval hovorca železníc Michal Lukáč, podpísanie zmaril Odborový zväz GINN pod vedením Martina Daňa.

Výsledkom 7. kola kolektívneho vyjednávania bola dohoda na plnom znení kolektívnej zmluvy. Vyjednávalo sa o tom s 13 odborovými organizáciami počas 4 mesiacov. Dohodnutá kolektívna zmluva zabezpečuje čerpanie sociálneho fondu a iných výhod a zároveň aj mzdový rast,“ uviedol Lukáč.

OZ GINN napriek tomu, že tvrdí, že zastupuje zamestnancov ŽSR, odmietol ako jediný z 13 odborových organizácií podpísať dohodnuté znenie kolektívnej zmluvy.

Zamestnávateľ bude postupovať v zmysle platných právnych predpisov tak, aby zamestnanci nepociťovali dopady vyplývajúce z rozhodnutia jedinej odborovej centrály,“ dodal Lukáč.

Podľa GINN bol návrh kolektívnej zmluvy podvod

Prezidentský kandidát Martin Daňo vystupuje ako novinár a odborový predák OZ GINN. Tie pôsobia vo viacerých súkromných spoločnostiach aj v štátnej správe.

Dnes okrem mňa a kolegov z GINN nikto nechcel 100 a viac EUR – všetci so sklonenou hlavou podpísali zmluvu, ale my sme povedali na základe žiadostí radových pracovníkov železníc NIE,“ uvádza Daňo na svojej facebookovej stránke.

Návrh kolektívnej zmluvy označil za podvod. Jej podpis by podľa neho železničiarom ubral všetky práva a „naplnil by len žalúdky odborárov„.

Dano_fb.jpg
Zdroj: Facebook
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky