Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
||
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Železničná stanica Trnava Foto: zsr.sk
12. 01. 2018 13:26 Železničná doprava od NasaDoprava.skSITA

ŽSR zrekonštruujú vstup do podchodov na železničnej stanici v Trnave

Predpokladané náklady stavebných prác, ktoré začali v decembri minulého roka, sú spolu s projektovou dokumentáciou 789 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. Dôvodom rekonštrukcie je vybudovanie novej vstupnej budovy.

BRATISLAVA 12. januára (SITA) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zrekonštruujú vstup do podchodov na železničnej stanici v Trnave v smere od pošty na Dohnányho ulici. Predpokladané náklady stavebných prác, ktoré začali v decembri minulého roka, sú spolu s projektovou dokumentáciou 789 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (946,8 tis. eur vrátane DPH).

„Dôvodom rekonštrukcie je vybudovanie novej vstupnej budovy, ktorá umožní vstup cestujúcich v smere od pošty do podchodu pre cestujúcich a zároveň aj do podchodu k výťahom. Obe cesty budú bezbariérové a značne zlepšia bezpečnosť vstupu do priestorov železničnej stanice Trnava,“ informovala v piatok agentúru SITA riaditeľka odboru komunikácie a hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Dôvodom rekonštrukcie je vybudovanie novej vstupnej budovy. Foto: zsr.sk.

Vstup do podchodu od pošty je uzatvorený

Súčasťou tejto stavby je úprava podchodov, mobiliár, informačný a orientačný systém, prístupových chodník, kamerový systém, rozhlasové zariadenie a prípojka nízkeho napätia. Stavba si vyžiada aj určité obmedzenia. „Z dôvodu stavebných prác je preto od 8. januára 2018 (podľa plánu do konca tohto roka) vstup do podchodu v smere od pošty a aj z podchodu pre cestujúcich smerom k pošte uzatvorený a nebude možný prechod podchodom smerom k pošte,“ upozornila Pavliková.

Obnovený vstup do podchodu majú sprístupniť skôr

Železnice prosia cestujúcich, aby používali prístupovú cestu z budovy železničnej stanice po Dohnányho ulici. „ŽSR intenzívne rokujú so zhotoviteľom stavby o umožnení využívať novovybudovaný vstup do podchodu v smere od pošty na Dohnányho ulici v skoršom termíne, pričom zo strany zhotoviteľa bolo prisľúbené, že vynaloží maximálne úsilie, aby umožnil na základe predčasného užívania tento vstup užívať k termínu 31. októbra 2018,“ dodala Pavliková.

Začali aj práce na druhom nástupišti stanice

Vlani v decembri zároveň začali práce na poslednom nástupišti na železničnej stanici v Trnave, a to na druhom. Práce, ktoré si budú vyžadovať výluky, sa začnú v marci tohto roka. ŽSR sa za spôsobené ťažkosti cestujúcim ospravedlňujú a prosia ich, aby si vytvorili časovú rezervu k príchodu a odchodu na železničnú stanicu v Trnave.

Novovybudovaný vstup do podchodu od pošty majú sprístupniť v októbri. Foto: zsr.sk.

K téme

Štátne železnice zrekonštruujú nástupištia a koľaje na stanici v Košiciach z vlastných peňazí Otvorili druhú vstupnú budovu do priestorov železničnej stanice v Trnave

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Konflikt záujmov? Kiskov človek dosadil za hlavného architekta muža, ktorý vlastní architektonickú firmu Malí podnikatelia a živnostníci zaplatia nižšie dane, rozhodujúci bude ročný obrat Foto: Igor Matovič bol účastníkom nehody na diaľnici D1 Foto: Policajti zadržali Milana, ktorý mal kopnúť futbalistu v závere zápasu Slovana s Trnavou Živnostníci si od januára opäť priplatia, minimálne sociálne odvody stúpnu o niekoľko eur

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X