ŽSR zrekonštruujú vstup do podchodov na železničnej stanici v Trnave

||
Železničná stanica Trnava Foto: zsr.sk

Predpokladané náklady stavebných prác, ktoré začali v decembri minulého roka, sú spolu s projektovou dokumentáciou 789 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. Dôvodom rekonštrukcie je vybudovanie novej vstupnej budovy.

BRATISLAVA 12. januára (SITA) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zrekonštruujú vstup do podchodov na železničnej stanici v Trnave v smere od pošty na Dohnányho ulici. Predpokladané náklady stavebných prác, ktoré začali v decembri minulého roka, sú spolu s projektovou dokumentáciou 789 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (946,8 tis. eur vrátane DPH).

„Dôvodom rekonštrukcie je vybudovanie novej vstupnej budovy, ktorá umožní vstup cestujúcich v smere od pošty do podchodu pre cestujúcich a zároveň aj do podchodu k výťahom. Obe cesty budú bezbariérové a značne zlepšia bezpečnosť vstupu do priestorov železničnej stanice Trnava,“ informovala v piatok agentúru SITA riaditeľka odboru komunikácie a hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Dôvodom rekonštrukcie je vybudovanie novej vstupnej budovy. Foto: zsr.sk.

Vstup do podchodu od pošty je uzatvorený

Súčasťou tejto stavby je úprava podchodov, mobiliár, informačný a orientačný systém, prístupových chodník, kamerový systém, rozhlasové zariadenie a prípojka nízkeho napätia. Stavba si vyžiada aj určité obmedzenia. „Z dôvodu stavebných prác je preto od 8. januára 2018 (podľa plánu do konca tohto roka) vstup do podchodu v smere od pošty a aj z podchodu pre cestujúcich smerom k pošte uzatvorený a nebude možný prechod podchodom smerom k pošte,“ upozornila Pavliková.

Obnovený vstup do podchodu majú sprístupniť skôr

Železnice prosia cestujúcich, aby používali prístupovú cestu z budovy železničnej stanice po Dohnányho ulici. „ŽSR intenzívne rokujú so zhotoviteľom stavby o umožnení využívať novovybudovaný vstup do podchodu v smere od pošty na Dohnányho ulici v skoršom termíne, pričom zo strany zhotoviteľa bolo prisľúbené, že vynaloží maximálne úsilie, aby umožnil na základe predčasného užívania tento vstup užívať k termínu 31. októbra 2018,“ dodala Pavliková.

Začali aj práce na druhom nástupišti stanice

Vlani v decembri zároveň začali práce na poslednom nástupišti na železničnej stanici v Trnave, a to na druhom. Práce, ktoré si budú vyžadovať výluky, sa začnú v marci tohto roka. ŽSR sa za spôsobené ťažkosti cestujúcim ospravedlňujú a prosia ich, aby si vytvorili časovú rezervu k príchodu a odchodu na železničnú stanicu v Trnave.

Novovybudovaný vstup do podchodu od pošty majú sprístupniť v októbri. Foto: zsr.sk.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky