ZSSK CARGO a odborári podpísali kolektívnu zmluvu na rok 2018

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia a zástupcovia odborov podpísali kolektívnu zmluvu na rok 2018. Foto: SITA/Michal Svítok.

Základné mzdy v Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia sa zvýšia od 1. februára v priemere o 3 %. Všetky benefity zamestnancov podľa spoločnosti zostali zachované.

BRATISLAVA 10. januára (SITA) – Zástupcovia odborových centrál pôsobiacich v Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a. s. (ZSSK CARGO) a kolektívni vyjednávači zamestnávateľa podpísali podnikovú kolektívnu zmluvu na rok 2018. Základné mzdy v spoločnosti sa zvýšia od 1. februára v priemere o 3 %, informoval v stredu štátny nákladný vlakový dopravca.

Benefity zamestnancov zostali zachované

„Všetky benefity zamestnancov v oblasti vzájomnej spolupráce zmluvných strán, zamestnanosti, pracovného času, prekážok v práci, ako aj sociálneho fondu, príspevku pri náhrade príjmu počas dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnancov zostali zachované,“ uviedla riaditeľka kancelárie generálneho riaditeľa ZSSK CARGO Silvia Kuncová. „Zamestnávateľ a zástupcovia zamestnancov sa tiež dohodli na pracovných podmienkach a kompenzáciách uvoľňovaným zamestnancom,“ dodala.

ZSSK CARGO a odborári podpísali kolektívnu zmluvu na rok 2018
Ilustračné foto: SITA/Jozef Jakubčo.

Spoločnosť má 5 650 zamestnancov, priemerná mzda bola 950 eur

Vedenie spoločnosti a odbory sa dohodli na obsahu kolektívnej zmluvy a po náročnom kolektívnom vyjednávaní dospeli k dohode aj v oblasti nárastu miezd zamestnancov 28. decembra minulého roku. Kolektívna zmluva je uzatvorená na obdobie od 1. januára do 31. decembra 2018.

ZSSK CARGO mala k 1. decembru minulého roka 5 650 zamestnancov. Priemerná mzda v spoločnosti za jedenásť mesiacov vlaňajška dosiahla 950 eur.

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a. s., vznikla začiatkom roka 2005 a je jednou z troch nástupníckych spoločností pôvodne jednotných železníc. Zabezpečuje nákladnú železničnú dopravu, má základné imanie 401,646 mil. eur. Akcionárom spoločnosti je Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s.