ZSSK nevypraví posilové vlaky počas sviatkov, ide o reakciu na zákaz vychádzania

ZSSK v reakcii na zákaz vychádzania pred a cez Veľkú noc nepridá tradičné posilové spoje Foto: Sita

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) v reakcii na zákaz vychádzania v období Veľkej noci nepridá tradičné posilové spoje. Národný vlakový dopravca v utorok oznámil cestujúcej verejnosti, že osobnú železničnú dopravu bude počas veľkonočných sviatkov zabezpečovať bez zmeny tak, ako je to od 14. marca – vnútroštátne vlaky jazdia a budú jazdiť podľa mimoriadneho grafikonu vlakovej dopravy.

Železničné stanice bude kontrolovať polícia

„Vzhľadom na predpokladanú možnosť kontrol Policajného zboru na železničných staniciach ZSSK odporúča, aby cestujúci prišli s dostatočným časovým predstihom pred pravidelným odchodom vlaku,“ uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

„Vzhľadom na nariadenie vlády SR o zákaze vychádzať pred Veľkou nocou a počas veľkonočného obdobia budú môcť cestujúci, ktorí si vopred zakúpili cestovné lístky na obdobie 8. až 13. 4. 2020, vrátiť tieto cestovné doklady bez sankcie (storno poplatok),“ dodal Kováč.

Zrušená bezplatná doprava

Od stredy 1. apríla je napríklad zrušená bezplatná preprava pre žiakov a študentov, vrátane detí od 6 do 16 rokov, až do odvolania.

ZSSK upozornila, že od uvedeného termínu je zrušený výdaj jednorazových aj časových cestovných lístkov pre bezplatnú prepravu.

Bezplatné cestovné lístky pre žiakov a študentov, ktoré boli vydané pred zavedením opatrenia s platnosťou po 1. apríli, nebudú uznané.

Zákaz vychádzania

Počas veľkonočných sviatkov bude platiť zákaz vychádzania. Vláda totiž v pondelok schválila návrh na rozšírenie opatrení núdzového stavu.

Na tlačovej konferencii o tom informoval predseda vlády SR Igor Matovič. Sloboda pohybu a pobytu sa obmedzí od 8. apríla od 0:00 hod do 13. apríla do 23:59.

Toto obmedzenie sa podľa premiéra nevzťahuje, napríklad, na cestu do a zo zamestnania a cestu na výkon podnikateľskej činnosti. Netýka sa tiež cesty za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb.

Ide napríklad o nákup potravín, liekov a zdravotníckych prostriedkov, hygienického tovaru, kozmetiky a iného drogériového tovaru, krmív a ďalších potrieb pre zvieratá, zabezpečenie starostlivosti o deti, zabezpečenie starostlivosti o domáce zvieratá, doplnenie pohonných hmôt.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičTomáš Kováč
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko