ZSSK poskytnú účastníkom AVON Pochodu 2019 spiatočnú cestu zdarma

Pochod proti rakovine prsníka
AVON pochod Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
Na Bratislavskom hrade sa 8. júna uskutoční AVON Pochod 2019. Železničná spoločnosť ZSSK sa aj tento rok stane súčasťou podujatia zameraného na boj proti rakovine prsníkov.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) sa už po piaty raz stane partnerom a oficiálnym dopravcom AVON Pochodu.

„Som presvedčený, že je potrebné, aby sme ako národný dopravca podporovali všetky aktivity, ktorých cieľom je pomáhať. Preto ma teší, že aj vďaka ZSSK sa na akcii môžu zúčastniť tisícky ľudí,“ uviedol Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Podujatie plné zaujímavých osobností a sprievodného programu

Idea najbližšieho podujatia znie: „Nezáleží na tom, čo máme na hlave. Záleží na tom, čo nosíme v srdci.“

Jedenásty ročník sa uskutoční v areáli Bratislavského hradu v sobotu 8. júna 2019. Program bude moderovať Michal Sabo a na pódiu sa predstavia napríklad Sima Martausová, Puding pani Elvisovej, S Hudbou Vesmírnou či Desmod.

Súčasťou akcie budú aj zaujímavé besedy a pre deti sú pripravené rôzne kreatívne aktivity alebo maľovanie na tvár.

Finančné prostriedky získané predajom tričiek, ktoré sú vstupenkou na akciu, poputujú na konto verejnej zbierky občianskeho združenia Zdravá žena. Minulý rok sa vďaka AVON Pochodu vyzbieralo na pomoc ženám dohromady 26 514 €.

Cieľom ružového podujatia je pomáhať ženám v boji za zdravé prsia. Medzi mnohé známe slovenské osobnosti, ktoré tento charitatívny projekt podporujú, patria napríklad moderátorky Alena Heribanová, Zlatica Puškárová, Kveta Horváthová, speváčky Beáta Dubasová a Dara Rolins, ale aj herci Maroš Kramár či Daniel Heriban a moderátori Bruno Ciberej i Roman Juraško.

Avon_osobnosti.jpg
Foto: ZSSK

Ako vlakom na AVON Pochod 2019?

  • V pokladnici ZSSK s kompletným vybavením cestujúcich pokladníka informujte, že cestujete na AVON Pochod.
  • Zakúpte si celý jednosmerný cestovný lístok na vlak z miesta odchodu vlaku do ľubovoľnej stanice v Bratislave.
  • Na mieste podujatia si v stane registrácie dajte cestovný lístok označiť pečiatkou organizátora a domov budete cestovať bezplatne s opečiatkovaným cestovným lístkom. Platnosť lístka trvá od 7. do 9. júna 2019 (do 24:00).

Prevencia je cesta

Rakovina prsníkov je tretím najčastejším nádorovým ochorením na svete a umiera naň najväčší počet žien, ktorým bol zistený zhubný nádor. Len na Slovensku lekári každý rok diagnostikujú 3 500 nových pacientiek s rakovinou prsníka.

Príčiny vzniku tejto zákernej choroby, ktorá sa vyskytuje u žien všetkých vekových kategórií, dodnes nie sú odhalené. Existuje však účinná cesta k včasnému odhaleniu a tou je prevencia – pravidelné prehliadky a samovyšetrenie prsníkov.

Ďalšie užitočné informácie o cestovaní vlakom na AVON Pochod 2019 získate na webe ZSSK.

Bližšie informácie nájdete na stránke podujatia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom