ZSSK prepravila IC vlakmi počas MS v hokeji vyše devätnásťtisíc cestujúcich

IC vlak Macejko
Mimoriadny posilový vlak IC Macejko. Foto: SITA/Marek Turčok.
Z celkovo 143 vypravených vlakov IC medzi Bratislavou a Košicami v čase šampionátu dosiahlo meškanie priemerne 2,1 minúty.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) počas majstrovstiev sveta v hokeji prepravila na trati Bratislava – Košice všetkými deviatimi vlakmi InterCity (IC) 19 106 cestujúcich. Z celkovo 143 vypravených vlakov IC dosiahlo meškanie priemerne 2,1 minúty. Informovala o tom ZSSK.

Za sedem dní, keď hrala zápasy slovenská reprezentácia v základnej skupine v Košiciach (od 10. do 21. mája), využilo špeciálne hokejové vlaky IC 521 Macejko a IC 526 Macejko medzi Bratislavou a Košicami spolu 5 815 cestujúcich.

Hokejisti svajciarska cestuju na stvrtfinalovy zapas do kosic.jpg
Švajčiarska reprezentácia | Foto: ZSSK

„Z celkovo štrnástich vypravených ícečok predstavuje priemerné meškanie 9,5 minúty. Priemerné meškanie IC 521 Macejko je 3,1 minúty, vlak IC 526 Macejko meškal v priemere 15,9 minúty,“ uviedol riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

„Veľký podiel na tomto jave má skutočnosť, že spiatočný mimoriadny vlak napriek plánovanému času odjazdu vždy čakal na oneskorených fanúšikov, ktorí v košickej Steel Aréne povzbudzovali slovenských hokejistov,“ dodal Kováč.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom