ZSSK ruší mimoriadny cestovný poriadok, od nedele už budú vlaky jazdiť podľa riadneho grafikonu

Vlaky
Foto: zsr.sk.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) na pokyn ministerstva dopravy a výstavby ruší mimoriadny cestovný poriadok, ktorý trval 21 dní a dočasne obmedzil viac ako 350 vlakových spojov. Od nedele 9. januára budú vlaky národného osobného dopravcu jazdiť už podľa plného grafikonu vlakovej dopravy, ktorý bol pôvodne schválený od 12. decembra minulého roka.

Informoval o tom v piatok hovorca ZSSK Tomáš Kováč, pričom dočasné obmedzenie vlakovej dopravy bolo reakciou na trvajúci lockdown, dištančné štúdium na školách a tiež na posun začiatku vianočných a novoročných prázdnin. Spoločnosť sa za súvisiace spôsobené problémy cestujúcim ospravedlnila.

Záujem o cestovanie sa opäť zvýši

„Keďže od pondelka 10. 1. 2022 sa otvárajú základné a stredné školy, znovu očakávame zvýšený záujem o cestovanie vo vlakoch,“ uviedol Kováč.

Pre neprítomnosť rušňovodičov z dôvodu pandémie je podľa dopravcu naďalej nepriaznivá situácia v okolí hlavného mesta, a preto je možné v tomto regióne očakávať príležitostné obmedzenia jazdy vlakov oproti riadnemu grafikonu. Tie chce ZSSK operatívne koordinovať tak, aby bol ich vplyv na prepravu minimálny.

Vlaky nahradia autobusovou dopravou

„Pre všetky aktuálne a operatívne sa meniace informácie ohľadom obmedzení dopravy odporúčame sledovať stránku ZSSK, či Twitter, ktorý slúži ako najaktuálnejšie dopravné spravodajstvo. Veríme, že aj v Bratislavskom samosprávnom kraji sa prevádzková situácia čoskoro stabilizuje a nebudeme musieť pristupovať k odriekaniu vlakov,“ poznamenal Kováč.

S obmedzeniami v okolí Bratislavy súvisí tiež nahradenie všetkých desiatich osobných vlakov v úseku z Bratislavy-Petržalky do maďarskej Rajky náhradnou autobusovou dopravou. V železničnej stanici Rajka budú autobusy nadväzovať od prípojných vlakov zo stanice Hegyeshalom, toto opatrenie potrvá od 9. januára až do odvolania.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Tomáš Kováč
    Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRZSSK Železničná spoločnosť Slovensko