Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
|
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Vizualizácia: ZSSK
22. 03. 2019 9:04 Železničná doprava od NasaDoprava.skSITA

ZSSK vyhlasujú súťaž o najpôsobivejšiu grafiku pre tatranskú železnicu

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pristúpila k obnove vozidlového parku. Do Vysokých Tatier obstarala nové elektrické jednotky v celkovom počte 5 kusov. Prvá z nich sa na koľaje dostane už v roku 2020.

Nové vlaky do Tatier prinesú aj nový dizajnový jazyk a do tvorby návrhu ich exteriéru sa môžu zapojiť všetci Slováci.

ZSSK pripravila súťaž, podstatou ktorej je preniesť symboly Vysokých Tatier na vozidlá tatranskej železnice a poukázať tak na symbiózu tatranskej prírody a ekologickej vlakovej dopravy.

V súčasnosti v našich veľhorách funguje tatranská elektrická železnica a ozubnicová železnica. Nové moderné jednotky budú hybridné – dokážu jazdiť na oboch tratiach.

„Víťaz súťaže získa 1x prenosný preukaz MAXI KLASIK, ktorý umožňuje neobmedzené cestovanie vlakom po Slovensku počas celého roka. Najväčším ohodnotením pre výhercu však bude možnosť stať sa na niekoľko rokov súčasťou malebnej tatranskej prírody,“ uviedol člen predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK Karol Martinček.

Tatry_vlak_novy.jpg
Vizualizácia: ZSSK

Ako sa zapojiť do súťaže?

1.     Súťažiaci musia vytvoriť tematický grafický návrh exteriéru pre elektrické jednotky vo Vysokých Tatrách, ktorý musí spĺňať nasledujúce parametre:

 • Koncept piatich grafík – jedna grafika pre jednu ucelenú jednotku. Návrhy by mali obsahovať symboly Vysokých Tatier.
 • Grafiky musia spolu súvisieť a spoločne vytvárať jednotnú tvár tatranskej železnice.
 • Použité majú byť maximálne 4 farby, pričom základná farba je daná: červená RAL 3020.
 • Grafika má rešpektovať aktuálny výzor exteriéru vlakov ZSSK a „zapadnúť“ do flotily (zachovanie hlavnej farby RAL 3020).
 • Formát .jpg alebo .dxf (pohľady na vozidlo zo všetkých strán). Grafika sa ďalej spracuje do technického výkresu, preto je ideálne, ak sa zadefinujú aj rozhrania jednotlivých farebných plôch, nie je to však podmienkou.
 • Víťazná grafika sa premietne na vozidlo formou nástreku, preto treba mať na zreteli, že jemné linky či zložité tvary nie je možné realizovať.

2.     Vytvorené návrhy treba zaslať na e-mail sutaz@slovakrail.sk.

 • E-mailová správa musí obsahovať nasledovné kontaktné údaje: meno a priezvisko autora, kontakt (e-mail, telefón).
 • Zaslaním návrhov autor zároveň prehlási, že sa oboznámil s podmienkami súťažea s podmienkami ochrany osobných údajov.
 • Do súťaže sa môžu zapojiť jednotlivci, spoluautori, ale aj grafické štúdiá či iné právnické osoby.
 • Návrhy treba zaslať do 21. 4. 2019.

3.     Odborná porota vyberie jeden koncept piatich najvhodnejších návrhov.

 • Víťazný návrh i s menami zverejnia ZSSK  25. 4. 2019 na svojom webe a na FB profile.

4.     Víťazný návrh môže byť použitý na elektrických jednotkách aj s uvedením mena autora.

Podmienky súťaže a podklady nájdete na webe ZSSK.

Odporúčané články

Štátne IC vlaky by mali zastavovať aj v ďalších mestách Železničná spoločnosť Slovensko otvorila v Bratislave svoje nové zákaznícke centrum

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X