Zväz autobusovej dopravy vstupuje do Asociácie priemyselných zväzov a dopravy

Autobus
Foto: ilustračné, Getty Images

Zväz autobusovej dopravy (ZAD) vstupuje do Asociácie priemyselných zväzov a dopravy (APZD). Po podpise dohody o vstupe 13. augusta sa zväz stáva pristupujúcim členom a po uplynutí jedného roka sa stane plnoprávnym členom asociácie.

V jej výkonnom výbore ho bude zastupovať prezident ZAD Peter Sádovský, ktorý podpísal dohodu o vstupe s prezidentom APZD Alexejom Beljajevom. Informoval o tom v pondelok ZAD v tlačovej správe.

Partneri s rovnakými záujmami

Prezident ZAD uviedol, že od spoločného postupu podnikateľov očakávajú stabilizáciu a zlepšovanie podnikateľského prostredia na Slovensku.

„Rozvoj štandardných odvetví, na ktoré máme doma prednosti a disponujeme aj dobrými skúsenosťami, ktoré obstoja aj v medzinárodnom meradle, nám dokáže zabezpečiť dlhodobý rast životnej úrovne. K takým patrí aj osobná doprava, ktorá zabezpečuje prevádzkyschopnosť a rozvoj priemyslu každodennou dopravou ľudí do práce a aj žiakov a študentov do školy,“ dodal Sádovský.

V APZD vidia partnera s rovnakými záujmami a chcú sa spoločne podieľať na rozvoji konkurencieschopnosti Slovenska.

Šéf APZD považuje vznik dopravnej platformy za prirodzené pokračovanie a napredovanie v ich činnosti.

Synergický efekt spolupráce

„Pre riadne fungovanie priemyslu je dôležitá nielen moderná dopravná infraštruktúra a preprava tovarov, ale aj presná a kvalitná osobná preprava ľudí. Často sa hovorí, že základom úspechu každej spoločnosti sú práve zamestnanci. A sú to práve zamestnanci, ktorí vo svojom každodennom živote využívajú služby členov ZAD,“ podotkol Beljajev.

Vzájomná spolupráca má preto podľa neho synergický efekt a je mimoriadne dôležitá.

Zväz autobusovej dopravy je jedným z najvýznamnejších združení v doprave na Slovensku a vedúcim združením v oblasti verejnej osobnej dopravy. Doteraz však nebol členom žiadnej z asociácií vyššieho stupňa.

V lete tohto roka prijal rozhodnutie aktívnejšie sa podieľať na zlepšovaní podnikateľského prostredia na Slovensku a rozhodol sa vstúpiť do asociácie vyššieho stupňa – APZD, ktorá je známa podporou domáceho podnikania, rozvoja tuzemského priemyslu a výroby a v poslednom období aj špeciálnym zameraním na odvetvie dopravy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexej BeljajevPeter Sádovský
Firmy a inštitúcie Asociácia priemyselných zväzov a dopravyZAD Zväz autobusovej dopravy