Násilie v Nigérii neutícha: Teroristi zaútočili na študentov

Krv
Foto: SITA/AP

KANO 29. apríla (WEBNOVINY) – Neznámi ozbrojenci odpálili výbušniny a spustili streľbu v univerzitnom divadle v nigérijskom meste Kano, ktoré využívajú kresťania na bohoslužby.

Informoval o tom v nedeľu hovorca armády i miestni obyvatelia. Útok si vyžiadal najmenej 15 obetí ako aj bližšie nešpecifikovaný počet zranených. Niektoré zdroje hovoria až o 20 mŕtvych.

Podľa bezpečnostných síl prišli ozbrojenci na motorkách, vhodili do divadla malé podomácky vyrobené výbušniny a následne začali strieľať na utekajúcich veriacich.

V nedeľu sa na bohoslužbách v divadle zvyčajne zúčastňujú desiatky študentov, podľa hovorcu univerzity Bayero sú medzi obeťami aj dvaja profesori. K činu sa zatiaľ nik neprihlásil.

Z útoku je však podozrivá radikálna skupina Boko Haram, ktorá chce v severnej Nigérii založiť islamský štát. K zrážkam medzi jej stúpencami a bezpečnostnými silami došlo v Kane už niekoľkokrát, odkedy tam skupina pri januárovom útoku pripravila o život 186 ľudí.

Tento rok si jej akcie vyžiadali už stovky obetí. Najčastejšie sú cieľmi islamských extrémistov policajní a vysokí štátni predstavitelia, ale útočia tiež na kostoly.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom