Násilie v Sýrii sa stupňuje, opozícia hlási 118 nových obetí

Syria
Foto: SITA/AP

DAMASK 14. júla (WEBNOVINY) – Násilie v Sýrii sa aj v piatok stupňovalo, keď si za jeden deň vyžiadalo až 118 obetí.

Informovala o tom Sýrska organizácia na monitorovanie ľudských práv, ktorá je jedným z mála zdrojov informácií o situácii v krajine.

Medzi obeťami je 49 civilistov, z nich až 11 boli deti.

K ich smrti prišlo len deň po jednej z najhorších masakier v dedinke Tramsá v centrálnej provincii Hamá. Namierené tam už majú aj pozorovatelia Organizácie Spojených národov z misie UNMIS. Chcú si tak vytvoriť jasnejšiu predstavu o tom, čo sprevádzalo tragédiu, keďže informácie nie je možné overiť z nezávislých zdrojov.

Štvrtková masakra v dedinke Tramsá si vyžiadala až okolo 200 životov. Opozičná Sýrska organizácia na monitorovanie ľudských práv uviedla, že dedinu obkľúčili vládne jednotky a provládne milície (šabíha) a bombardovali ju s pomocou tankov a helikoptér.

Dedinu podľa svedkov ostreľovali celý deň, pričom sa zamerali najmä na mešitu, v ktorej sa ukrývali ľudia. Následne do obce vnikli príslušníci milícií, ktorí mnohých dedinčanov popravili ranou do hlavy. Väčšinu obetí tvoria civilisti vrátane žien a detí. V dedine žilo 7000 ľudí, teraz je však prázdna.

Všetci sú mŕtvi alebo utiekli,“ povedal líder povstalcov Abú Muhamad. Sýrska štátna televízia obvinila z masakry teroristické skupiny.

Video: Masakra v dedinke Tramsá (zábery nie sú vhodné pre osoby do 18 rokov)

https://www.youtube.com/watch?v=CGcZOz5n4HQ

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom