Našla sa chýbajúca časť spisu z Kočnerovej kauzy Technopol, ale o miesto prišla Kašajová

Gábor Gál
Minister spravodlivosti Gábor Gál. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) – Chýbajúca časť spisového materiálu v kauze Technopol sa našla. Uviedol to vo štvrtok na tlačovom brífingu minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd).

Ako ďalej informoval minister v prípade zmiznutého spisu budú vyvodené dôsledky voči zodpovedným osobám. Gál odvoláva predsedníčku Okresného súdu Bratislava I Annu Kašajovú.

O zmiznutej časti neinformovala

Ako hlavné dôvody uviedol jej manažérske osobné zlyhanie, a ministrovi prekáža tiež fakt, že Kašajová nepovažovala za potrebné o zmiznutej časti spisu informovať ministerstvo či svojich nadriadených.

„Spis z takzvanej kauzy Technopol sa našiel. Aj napriek tomu som sa rozhodol, že odvolám predsedníčku Okresného súdu Bratislava I, pretože podľa môjho názoru zlyhala v istých záležitostiach. Ministerstvo sa ihneď potom, ako sa dozvedelo o chýbajúcom spise, snažilo podniknúť všetky náležité kroky, vrátane jeho elektronickej obnovy,“ uviedol Gál.

Okresný súd v Bratislave dočasne povedie doterajšia zástupkyňa Miriam Plavčáková, a rezort vyhlási na neobsadený post čo najskôr výberové konanie.

Spor o majetok

Podľa ministra je v budúcnosti dôležité tieto záležitosti previesť kompletne do elektronickej formy, aby sa obdobné prípady neopakovali. Chýbajúce strany sa našli založené v inom spise, Gál doplnil, že konkrétna osoba, ktorá založila strany do inej zložky, sa určiť nedá.

O zmiznutí približne troch stoviek strán zo spisu v kauze Technopol z Okresného súdu Bratislava I informoval ako prvý denník SME. Kauza Technopol sa týka sporov o majetok v hodnote približne 20 miliónov eur. O akcie spoločnosti Technopol Services sa sporili manželia Pavel a Denisa P.

Záležitosť vyšetrovala aj polícia, ktorá v prípade vzniesla obvinenia z krádeže akcií a legalizácie príjmov z trestnej činnosti. O kauze písal aj zavraždený novinár Ján Kuciak, pričom sa v súvislosti so záležitosťou spomínalo aj meno podnikateľa Mariana K. Tomu podľa medializovaných informácií prišlo na účet približne pol milióna eur z danej spoločnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gábor GálJán Kuciak
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SR