Následky povodní v Prešovskom kraji odstraňujú hasiči, prívalová vlna poškodila autá, lávky aj mosty

Prívalový dážď
Prívalová vlna poškodila niekoľko lávok a mostov. Foto: FB www.facebook.com
  • aktualizované 20. júna 16:53

Hasiči od rána odstraňujú v Prešovskom kraji následky povodní z 19. júna. Ako informuje vo svojom profile na sociálnej sieti Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), v piatok podvečer sa obcami Zubné v okrese Humenné a Pichne v okrese Snina prehnala prietrž mračien.

Prívalová vlna poškodila autá

Následkom prietrže bola prívalová vlna, ktorá poškodila niekoľko osobných vozidiel, lávok a mostov. Prezídium priblížilo, že na cestných komunikáciách zostali naplavené prekážky, ktoré bolo potrebné odstrániť.

V obci Zubné od rána 20. júna hasiči zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom odstraňujú následky piatkovej povodne pomocou ťažkej techniky.

Na pomoc boli vyslaní aj hasiči zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline. Po ukončení prác by sa mali presunúť do obce Pichne. Do zasiahnutých obcí smeruje aj prezident HaZZ Pavol Mikulášek.

Pomoc potrebovala aj obec Pichne

Ako agentúru SITA ďalej popoludní informovala Zuzana Farkasová z HaZZ, hasiči sa presunuli z obce Zubné do obce Pichne, kde na niekoľkých miestach odčerpávajú prebytočnú vodu a pomocou techniky odstraňujú následky prívalovej vlny.

Dodala, že hasiči v zasiahnutých lokalitách plnia preventívnu činnosť. Sú teda v pohotovosti, keďže výdatne prší.

„V prípade ďalšieho vybreženia miestneho potoka Pichonka sú pripravení použiť protipovodňové bariéry, ktoré sú súčasťou protipovodňových vozíkov dobrovoľných hasičských zborov,“ priblížila.

Výbavou každého vozíka sú štyri kusy protipovodňových bariér, ktoré sa napustia vodou. Rozmer jednej bariéry je desať metrov, a pri naplnení vodou sa zdvihne do výšky 70 cm. Bariéry je možné stavať aj na seba. Pri stavbe troch bariér dokážu zadržať hladinu vody vo výške jedného metra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol MikulášekZuzana Farkasová
Firmy a inštitúcie Prezídium Hasičského a záchranného zboru