Našli telá vojakov z vrtuľníka, ktorý havaroval v Nepále

Nepálsky vojenský vrtuľník
Nepálsky vojenský vrtuľník pristáva na letisku po tom, ako sa jeho posádke podarilo v horách nájsť vrak amerického vrtuľníka. Káthmandu, 15. máj 2015. Foto: SITA/AP

KÁTHMANDU 16. mája (WEBNOVINY) – Na mieste havarovaného amerického vojenského vrtuľníka v Nepále našli telá všetkých ôsmich vojakov, ktorí boli na palube. Informovali o tom v sobotu nepálski predstavitelia. Ich pozostatky by mali čoskoro previezť do hlavného mesta Káthmandu.

Šiesti vojaci americkej námornej pechoty a dvaja nepálski vojaci leteli vrtuľníkom v rámci misie na rozvoz humanitárnej pomoci v utorok, keď krajinu zasiahli silné dotrasy. Prostredníctvom rádia bola zaznamenaná komunikácia posádky, ktorá mala údajne problém s palivom.

Vrtuľník UH-1Y „Huey“ bol pri havárii úplne zničený. Jeho trosky našli po trojdňovom pátraní len 13 kilometrov severne od obce Čarikot.

Obrazom: Nepál zasiahlo silné zemetrasenie, o život prišli desiatky ľudí

Ide o jednu z obcí, ktoré najťažšie zasiahlo utorkové zemetrasenie s magnitúdou 7,3. V Nepále a v severnej Indii si vyžiadalo najmenej 117 mŕtvych a vyše 2800 zranených. Išlo o zatiaľ najhoršie dotrasy, odkedy Nepál v apríli zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 7,8, ktoré si vyžiadalo vyše 8 000 obetí na životoch a 17 860 zranených.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom