Agrofirmy prepojené jedným konateľom údajne krátili DPH vo výške 500 tisíc eur

Euro 1353420_1280.jpg
Foto: Pixabay.com

Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy zaistili v uplynulých dňoch účtovné doklady podozrivých obchodných spoločností vo Svidníku.

Colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili účtovné doklady podozrivých obchodných spoločností vo Svidníku, ktoré podnikajú v poľnohospodárskej oblasti. Tieto subjekty údajne krátili daň z pridanej hodnoty (DPH) v odhadovanej výške 500 tisíc eur za dodávky rôznych tovarov a služieb. Informovala o tom vo štvrtok hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová v tlačovej správe.

„Príslušníci KÚFS zaistili v uplynulých dňoch účtovné doklady podozrivých obchodných spoločností vo Svidníku z dôvodu porušovania colných a daňových predpisov. Hlavným predmetom podnikateľskej činnosti týchto firiem je poľnohospodárstvo. Z obavy, že by mohlo dôjsť k zničeniu účtovných dokladov, účtovníctvo daných spoločností zadržali,“ ozrejmila Skokanová.

Personálne prepojenie

Kriminalisti finančnej správy podľa Skokanovej ďalej zistili, že tieto daňové subjekty sú personálne prepojené jedným a tým istým konateľom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom