Agrokomplex môže podľa Mičovského vstať z popola, no potrebuje odvážneho a zdatného riaditeľa

Národné výstavisko Agrokomplex
Národné výstavisko Agrokomplex Foto: Sita

Nádej, aby národné výstavisko Agrokomplex v Nitre vstalo z popola, je podľa ministra pôdohospodárstva SR Jána Mičovského veľmi veľká. Výstavisko však na to potrebuje nájsť na pozíciu riaditeľa morálne zdatného a odvážneho človeka, ktorý vyrieši jeho problémy.

„Preto som vypísal výberové konanie na riaditeľa tohto výstaviska. Výber už prebieha a vyzývam všetkých, ktorí majú záujem, aby sa do výberu ešte prihlásili. Niektoré nedostatky Agrokomplexu sú aj predmetom šetrenia, a preto hľadáme človeka odvážneho, zdatného, ktorý dokáže vyriešiť tieto problémy,“ uviedol v stredu pred rokovaním vlády Ján Mičovský.

Agrokomplex musí prežiť a pokračovať

Národné výstavisko musí podľa ministra pôdohospodárstva prežiť a pokračovať ďalej.

„Dúfam, že keď koronakríza pominie, možno niekedy pred Vianocami, by sme mohli v tomto veľkom komplexe usporiadať veľké podujatia s vysokou koncentráciou ľudí. Mohli by sme napríklad ľuďom ponúknuť výstavu, ktorá by bola určitým volaním k nim, aby sme poučenie z koronakrízy pretavili do poučenia,“ pokračoval Ján Mičovský.

Výberové konanie na funkciu riaditeľa

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) vyhlásilo výberové konanie na funkciu riaditeľa štátneho podniku agrokomplex Národné výstavisko sídliaceho v Nitre.

Výberové konanie bude prebiehať v dvoch kolách a uskutoční sa písomnou a ústnou formou. Úspešní uchádzači z prvého kola postúpia do druhého kola výberového konania. Uzávierka prihlášok je do 4. júna 2020.

Bližšie informácie nájdu uchádzači na webstránke MPRV SR.

Agrokomplex

Agrokomplex Národné výstavisko, štátny podnik, patrí medzi najvýznamnejšie veľtrhové a výstavnícke spoločnosti v SR a jeho význam potvrdzuje viac ako 40 rokov tradičných, ale aj inovatívnych, no hlavne jedinečných podujatí.

V súčasnosti zamestnáva 169 ľudí. Riaditeľ štátneho podniku je štatutárnym orgánom podniku, menuje ho do funkcie minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorému je priamo podriadený.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Mičovský
Firmy a inštitúcie AgrokomplexMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR