Agrokomplex už zrejme spozná svojho nového riaditeľa, do finále sa dostal jediný kandidát

Národné výstavisko Agrokomplex
Národné výstavisko Agrokomplex Foto: SITA

Do finále o kreslo riaditeľa Agrokomplexu v Nitre postúpil len jeden uchádzač. V prvom kole výberového konania na túto funkciu totiž z 13 uchádzačov predpísanú hranicu úspešnosti a postup do druhého kola získal iba Róbert Kanás.

Odborný test a prezentácia

O novom šéfovi štátneho podniku v gescii agrorezortu sa rozhodne v druhom kole 20. júla 2020. Agentúru SITA o tom vo štvrtok informoval Andrej Wallner z Odboru komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPaRV).

V utorok sa uskutočnilo prvé kolo výberového konania na funkciu riaditeľa Agrokomplex Národné výstavisko, štátny podnik v Nitre. Toto kolo pozostávalo z odborného testu a prezentácie stratégie rozvoja tohto štátneho podniku, ktoré jednotliví uchádzači predložili komisii.

Požadované materiály členom výberovej komisie doručili k predbežnému posúdeniu anonymne, označené boli len poradovými číslami, aby sa zabezpečila úplná anonymita a objektivita v ich posudzovaní a hodnotení.

Nová metodika výberových procesov

Takýto výberový proces avizovalo MPaRV ešte pred niekoľkými dňami pri zavedení novej Metodiky výberových procesov na manažérske pozície v štátnych podnikoch.

História štátneho podniku Agrokomplex Národné výstavisko v Nitre siaha do roku 1973. V súvislosti s pandémiou COVID-19 boli odložené viaceré tradičné podujatia, ktoré sa tu každoročne konajú.

Jedným z nich je aj známy poľnohospodársky veľtrh Agrokomplex. Alternatívou mu však už v septembri bude výstava Potulky vidiekom 2020.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej WallnerRóbert Kanás
Firmy a inštitúcie AgrokomplexMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR