Budaj nechápe, prečo sa lesníci cítia dotknutí jeho kritikou a pýta sa, kto našepkáva vedeniu komory

Ján Budaj
Minister životného prostredia Ján Budaj. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.

Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP) nechápe, prečo sa vedenie Slovenskej lesníckej komory cíti dotknuté statusom ministra Jána Budaja (OĽaNO) na sociálnej sieti.

Minister podľa tlačového oddelenia MŽP odsúdil bezohľadných drancovačov lesa, ktorí majú na zreteli iba biznis. „Toto vzali predstavitelia Slovenskej lesníckej komory na seba? Kto našepkáva vedeniu Slovenskej lesníckej komory, aby sa títo predstavitelia cítili dotknutí napríklad ministrovou kritikou zaslepeného vnímania lesa iba ako zdroja dreva na predaj?,“ pýta sa ministerstvo.

Podľa rezortu životného prostredia aj lesníci iste súhlasia, že prirodzený, bezzásahový les je najlepšou formou zadržiavania zrážkovej vody v krajine. „Varovné slová ministra Budaja o tom, že v lesoch hrozí sucho, by iste mohli dosvedčiť aj všetci lesníci, ktorých minister vždy považoval a považuje za spojencov a partnerov ochranárov pri ochrane lesov,“ konštatovalo ministerstvo životného prostredia, ktoré varuje, že bez zvýšenia vodozádržnej schopnosti krajiny bude v dobe klimatickej zmeny ohrozená bilancia zrážkových vôd.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Budaj
Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SRSlovenská lesnícka komora