Ďalšieho farmára napadli a okradli na vlastnom pozemku. Bitky na poliach nemieni Mičovský ďalej tolerovať

Polícia
Na poliach vo Vyšnom Tvarožci bol fyzicky napadnutý a olúpený farmár. Foto: www.facebook.com

Bitky na slovenských poliach o úrodu pokračujú, a tak sa minister pôdohospodárstva Ján Mičovský rozhodol zvolať na štvrtok mimoriadny brífing.

Napadnutie a olúpenie farmára

Na poliach vo Vyšnom Tvarožci (okres Bardejov) bol minulý týždeň vo štvrtok podľa Iniciatívy poľnohospodárov v skorých ranných hodinách fyzicky napadnutý a olúpený na jeho vlastnej parcele farmár Ivo Belejčák.

Iniciatíva poľnohospodárov tvrdí, že skupina mužov neoprávnene použila Belejčákovo motorové vozidlo a odcudzila mu mobilný telefón.„Polícia monitoruje škody a neoprávnené užívanie cudzej veci,“ dodala Iniciatíva poľnohospodárov.

Minister zvolal mimoriadny brífing

„Agrorezort nemieni takéto správanie tolerovať. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) Ján Mičovský a generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry Tibor Guniš budú vo štvrtok informovať o krokoch k zamedzeniu fyzického násilia na poliach. K incidentu sa vo štvrtok vyjadrí aj syn zbitého farmára,“ informoval agentúru SITA riaditeľ odboru komunikácie a marketingu MPRV Vladimír Machalík.

Iniciatíva poľnohospodárov je občianske združenie slovenských poľnohospodárov, ktoré sa venuje ochrane práv malých a stredných farmárov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján MičovskýTibor GunišVladimír Machalík
Firmy a inštitúcie Iniciatíva poľnohospodárovMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRPPA Pôdohospodárska platobná agentúra