Developer pri vodnom zdroji Šamorín buduje vodovod a kanalizáciu, ubezpečuje envirorezort

Bvs
Foto: archívne, SITA/Michal Svítok

Developer pri vodnom zdroji Šamorín buduje iba vodovod a kanalizáciu. Pre agentúru SITA to uviedla Monika Szabó z odboru komunikácie Ministerstva životného prostredia SR (MŽP SR).

Envirorezort tak reagoval na podozrenia Občianskeho združenia (OZ) Za našu vodu, ktoré upozornilo, že v 2. stupni ochranného pásma sú vykonávané stavebné práce. MŽP SR preto zvolalo online rokovanie za účasti zástupcov dotknutých samospráv, okresných úradov, Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS), Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a developera.

Občania sú znepokojení z toho, že na dotknutom území sa stále uskutočňuje stavebná činnosť a domnievajú sa, že niekto nerešpektuje vyhlášku. V skutočnosti developer realizuje činnosť, na ktorú má z minulosti platné stavebné povolenie Okresného úradu Senec, ale toto stavebné povolenie sa týka iba budovania infraštruktúry, teda vodovodu a kanalizácie,“ uviedla pre agentúru SITA Szabó.

Podľa MŽP SR developer nemá povolenie na výstavbu akýchkoľvek obytných budov, alebo podobných objektov. Envirorezort predpokladá, že tento spor zrejme ešte bude pokračovať kvôli majetkovým náhradám za obmedzenie používania majetku. O výške prípadných kompenzácií je však predčasné hovoriť.

MŽP SR dodalo, že akékoľvek stavebné povolenie, ktoré by bolo vydané príslušnými orgánmi po vydaní vyhlášky, by bolo v rozpore zo zákonom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Monika Szabó
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny krajBVS Bratislavská vodárenská spoločnosťMŽP Ministerstvo životného prostredia SR