Dobrovoľníci chcú vysadiť strom za každého obyvateľa Košíc, v meste ich môžu pribudnúť státisíce

sadenie stromov, strom
Foto: ilustračné, Getty Images

Dobrovoľnícke centrum Košice (DCK) predstavilo projekt, ktorého ambíciou je vysadiť v meste Košice a jeho okolí strom za každého obyvateľa. V konečnom dôsledku by v meste a okolí mohlo pribudnúť takmer 300-tisíc stromov. V tlačovej správe o tom informoval riaditeľ DCK Martin Ištvan.

Zapojiť sa môže ktokoľvek

„V rámci tohtoročnej Košickej dobrovoľníckej jesene dobrovoľníci pripravili okrem revitalizácií materských škôl, výstavby dažďových záhrad aj výnimočný projekt sadenia stromčekov s názvom Sadíme strom života,“ predstavil aktivity dobrovoľníkov pre túto jeseň Ištvan.

Ako ďalej uviedol, nákup sadeníc stromčekov sponzoruje Košičan Peter Ďurica s rodinou, ktorý sa rozhodol venovať svoje súkromné peniaze na prospech všetkých Košičanov.

V prvej fáze projektu, teda túto jeseň, sa zamerali na širokú verejnosť a pozemky, ktoré sú v správe mestských častí. Do sadenia sa môže zapojiť ktokoľvek – ľudia, firmy, školy, škôlky, atď. Stačí kontaktovať dobrovoľníkov alebo priamo mestské časti.

Dedičstvo pre deti

So samosprávami plánujú dobrovoľníci zorganizovať aktivity pre verejnosť. Každú sobotu od 21. septembra sa budú môcť ľudia zapojiť do sadenia na vybraných parcelách jednotlivými mestskými časťami.

Začíname na Jazere, pokračujeme na Ťahanovciach, Furči, KVP a v Starom meste. Vítame spoluprácu aj s ďalšími mestskými časťami, okolitými obcami a samozrejme i s mestom Košice. Harmonogram podujatí bude vždy zverejnený na webe košických dobrovoľníkov.

Chceme osloviť širokú verejnosť, aby sa spolupodieľala na tomto projekte. Ak spoločne postupne zasadíme strom za každého obyvateľa nášho mesta, bude to dedičstvo, ktoré tu po nás ostane našim deťom a vnúčatám,“ povedal hlavný koordinátor projektu Peter Džubera.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin IštvanPeter Ďurica
Firmy a inštitúcie Dobrovoľnícke centrum KošiceDobrovoľnícke centrum Košice (DCK)