Dodávatelia ovocia a zeleniny do škôl a škôlok dostanú finančnú pomoc od štátu, schválila vláda

Ovocie, ovocný džús
Ovocná a zeleninová šťava sa má považovať za školské ovocie a zeleninu. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Dodávatelia alebo distribútori ovocia a zeleniny dostanú v aktuálnom školskom roku finančnú pomoc aj na dodávku ovocných a zeleninových štiav do školských jedální, ktoré nedosahujú predpísaný objem. Vyplýva to z nariadenia, ktoré v stredu schválila vláda.

Podľa platnej legislatívy pritom musia mať ovocné alebo zeleninové šťavy, ktoré sa dodávajú do školských jedální, len objem 0,2 litra, 1 liter, 3 litre alebo 5 litrov. Mnohí dodávatelia alebo distribútori ovocia a zeleniny v rámci školského programu SR si podľa rezortu pôdohospodárstva neuvedomili dôsledok novej právnej úpravy a tejto zmene neprispôsobili svoj sortiment.

Do platného nariadenia vlády preto pribudne prechodné ustanovenie, podľa ktorého sa v školskom roku 2021/2022 akceptuje aj dodávanie ovocných alebo zeleninových štiav pre deti a žiakov, ktoré nie sú balené v objeme 0,2 litra, 1 liter, 3 litre alebo 5 litrov.

Napríklad ovocná a zeleninová šťava v balení o objeme 0,25 litra sa bude podľa schváleného nariadenia vlády považovať za ovocnú a zeleninovú šťavu v balení o objeme 0,2 litra. Nariadenie vlády nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Vláda SR