Hattas žiada petíciou, aby post riaditeľa Agrokomplexu zastával skutočný odborník

Agrokomplex Národné vystavisko Foto: Sita

Primátor Nitry a poslanec Národnej rady SR Marek Hattas (Za ľudí) inicioval internetovú petíciu, ktorou žiada ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského o vymenovanie nového riaditeľa štátneho podniku Agrokomplex Národné výstavisko, ktorý by vzišiel z transparentného výberového konania.

Rezort vyhlási výberové konanie

Občania podľa Hattasa pozorne sledujú, čo sa deje s Agrokomplexom a uvítali by na pozícii riaditeľa tohto podniku odborníka.

„Ministrovi pôdohospodárstva som avizoval stav, v ktorom sa Agrokomplex nachádza, a som rád, že sa v tejto veci začalo konať,“ povedal k petícii pre agentúru SITA.

Ministerstvo pôdohospodárstva tvrdí, že nový riaditeľ bude vybraný výberovým konaním v zmysle zákona o štátnom podniku.

Doterajší riaditeľ podniku Branislav Borsuk bol podľa hovorcu ministerstva Vladimíra Machalíka odvolaný z funkcie 11. mája.

Hľadajú skúseného manažéra

Signatári petície si podľa jej textu uvedomujú dôležitosť Agrokomplexu a jeho prínos pre mesto Nitra, ako aj jeho nadnárodný rozmer.

„Z toho dôvodu je pre nás nesmierne dôležité, aby na poste riaditeľa pôsobil skúsený manažér či manažérka,“ píše sa v petícii.

Riaditeľom Agrokomplexu má byť podľa petície človek, ktorý má odborné a manažérske zručnosti pre túto funkciu.

Vedením Agrokomplexu je dočasne poverená Mária Balková, vedúca oddelenia ľudských zdrojov.

Agrokomplex Národné vystavisko, štátny podnik s vyše štyridsaťročnou tradíciou patrí medzi najvýznamnejšie veľtrhové a výstavnícke spoločnosti na Slovensku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján MičovskýMarek HattasVladimír Machalík
Firmy a inštitúcie Agrokomplex