Hegera znepokojila dotácia pre rodinnú firmu štátneho tajomníka, pri pochybení vyvodí dôsledky

VLÁDA: Odborná pracovná skupina pre obnovu dôvery
Premiér SR Eduard Heger. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) je znepokojený štátnou dotáciou, ktorú od štátu dostala spoločnosť Rimanec, ktorú zakladal štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva Milan Kyseľ a vo firme dodnes pôsobia jeho rodinní príslušníci. Premiér to skonštatoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

Doplnil, že politická kultúra nie je pre jeho vládu len prázdnym heslom.

Rezort pôdohospodárstva za bývalých vlád zosobňoval korupciu, kradnutie či zneužívanie moci a funkcií pre osobný prospech úzkej skupiny ľudí. Bola to éra „našich ľudí“, a preto prvoradým cieľom mojej vlády je vypudiť tieto praktiky z verejného života,“ napísal Heger s tým, že za posledné dva roky sa podarilo zvrátiť trend predchádzajúcich vlád a očistiť nielen rezort pôdohospodárstva, ale aj Pôdohospodársku platobnú agentúru.

Premiér dodal, že vo veci udelenej dotácie komunikuje s ministrom Samuelom Vlčanom a v blízkej dobe očakáva výsledky kontroly, ktorá má ukázať, na základe akých podmienok k udeleniu dotácie došlo. „Ak sa potvrdí čo i len jedno pochybenie, tak vyvodíme dôsledky, lebo politická kultúra nie je pre túto vládu prázdne heslo,“ uzavrel premiér.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerMilan KyseľSamuel Vlčan
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRPPA Pôdohospodárska platobná agentúra