Inšpektori si posvietili na vianočné a novoročné potraviny, v štrnástich obchodoch odhalili nedostatky

nákupný košík, potraviny, obchod
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

V období od 1. októbra do 10. decembra 2020 boli potravinovými inšpektormi vykonávané cielené kontroly s názvom „Vianoce 2020“.

Vykonaných bolo 1 283 kontrol, z čoho bolo 14 kontrol, pri ktorých boli zistené nedostatky. Skontrolovaných bolo 605 právnych subjektov a 1 227 prevádzok.

V štrnástich prevádzkach, v ktorých boli zistené nedostatky, bolo v celkovom vyjadrení zistených 42 nedostatkov. Informovala o tom Štátna veterinárna a potravinová správa SR (ŠVPS).

ŠVPS nariadila pred Vianocami všetkým regionálnym veterinárnym a potravinovým správam v SR vykonať v mesiacoch november a december sprísnené úradné kontroly potravín živočíšneho, rastlinného a zmiešaného pôvodu, vrátane lahôdkarských výrobkov, ktoré sa tradične predávajú v akcii a konzumujú v období Vianoc a Nového roku.

Išlo o kontrolu vianočného pečiva, práškového cukru (s obsahom škrobu), piva, medoviny, kvasenej kapusty, maku, sušených húb, mikulášskej čokolády a cukroviniek, vianočných čokoládových a nečokoládových cukroviniek, sušeného ovocia, orechov, zemiakov či liehovín. Kontroly boli vykonané na každom stupni potravinového reťazca.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŠVPS Štátna veterinárna a potravinová správa SR