Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kapor
Foto: ilustračné, Getty mages
10. 06. 2019 12:14 PoľnohospodárstvoNitriansky Kraj od NasVidiek.skSITA Diskusia

Investor plánuje chovať vo vodnej nádrži Tesárske Mlyňany kaprovité ryby

Vodnú nádrž Tesárske Mlyňany v okrese Zlaté Moravce chce spoločnosť Europa Holding sk, s.r.o. využívať na intenzívny chov kaprovitých rýb, najmä kapra rybničného. Financie na projekt plánuje získať z Európskej únie z Operačného programu Rybné hospodárstvo 2014 – 2020. Predpokladané náklady sú vyčíslené na 730-tisíc eur. Ako uvádza spoločnosť v zámere, ktorý predložila na konanie o posudzovaní vplyvov na životné prostredie, súčasťou projektu je spevnenie brehov vodnej nádrže Tesárske Mlyňany s celkovým objemom 16 200 metrov kubických a zatopenou plochou 1,3 hektára, a tiež výstavba súvisiacich objektov. Investor predpokladá chov 10-tisíc rýb ročne, teda približne 40 ton.

Vodná nádrž Tesárske Mlyňany vznikla prehradením Majerského potoka. Navrhovaná šírka spevneného brehového pásu je 1,5 metra. Pozemky má investor v dlhodobom prenájme. Termín začatia výstavby v zámere nešpecifikoval, závisieť bude od získania všetkých potrebných povolení a finančných prostriedkov z Európskej únie. „V záujme navrhovateľa je využiť vodnú nádrž Tesárske Mlyňany na rozšírenie poľnohospodárskej činnosti v regióne, zvýšiť konkurencieschopnosť intenzívneho chovu rýb s vyhliadkou zvýšenia zamestnanosti. Predkladanou navrhovanou činnosťou sa takisto zatraktívni rozvoj turistického ruchu a zefektívni rekreácia a oddychové možnosti obyvateľstva v regióne,“ píše sa v zámere.

Odporúčané články

Stav slovenských riek je zlý, varujú ochranári. Prichádzame o vodu aj ryby Protipovodňové opatrenia na rieke Belá zdecimovali populáciu rýb

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prekvapením pre Danka je Šeliga, „ktorý sa tváril ako aktivista“, nie Kiskova strana Aktualizované: Bývalý zamestnanec vo firme v Dubnici nad Váhom zastrelil nadriadeného Stále mi znie v ušiach ohromujúci aplauz fanúšikov, Chára je vďačný a hrdý na Boston Video: Andrej Kiska predstavil svoju stranu Za ľudí, jej priority a tváre (aktualizované) Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne Prečo (ne)cestovať do Iránu? Cestovateľské tipy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X