Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
komár, komáre
Foto: ilustračné, Getty Images.
22. 06. 2019 18:56 Životné prostredieKomárno od NasVidiek.skSITA

Juh Slovenska bojuje s inváziou komárov, naplánovali letecký postrek

NITRA 22. júna (WebNoviny.sk) – Juh Slovenska bojuje s inváziou komárov. Mesto Komárno plánuje zdvojnásobiť rozpočet na ich likvidáciu.

Vo svojom rozpočte vyčlenilo na tento účel 30-tisíc eur, na budúci týždeň budú poslanci hlasovať o návrhu mestského úradu zvýšiť sumu na 60-tisíc eur.

Pozemná likvidácia komárov

Združenie miest a obcí okresu Komárno, ktorého predsedom je primátor Komárna Béla Keszegh, sa obrátilo aj na Ministerstvo životného prostredia SR s prosbou o pomoc pri financovaní komplexnej likvidácie komárov v oblasti.

„Dva a pol týždňa prebieha pozemná likvidácia komárov a budúci týždeň je naplánovaný aj letecký postrek,“ informovala mediálna referentka z komárňanskej radnice Sylvia Kunyiková.

Postrek je naplánovaný na 26. júna

V prípade priaznivých hydrologických a klimatických podmienok sa bude realizovať 26. júna od 05:00 do 7:30 a od 19:00 do západu slnka v intraviláne a extraviláne mesta.

„Týmto vyzývame obyvateľov mesta, aby počas vykonávania postreku pozatvárali okná, podľa možnosti sa nezdržiavali v postrekovej oblasti, prikryli potraviny, ktoré by mohli prísť do priameho styku s postrekovou látkou a zabezpečili zvieratá,“ upozornila Kunyiková.

Poľnohospodárske plodiny vyzbierané v postrekovaných oblastiach treba pred konzumáciou umyť teplou vodou. Leteckú dezinsekciu bude realizovať Aero Slovakia, a. s. insekticídnym koncentrátom Rotryn 50.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X