Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Drink 1077118_1280.jpg
Foto: Pixabay.com
16. 04. 2019 21:25 Potravinárske firmy od NasVidiek.skSITA

Kofola obnovuje výrobu minerálnej vody Kláštorná

Vo výrobe Kláštornej nájde prácu šesť zamestnancov, z toho ešte päť pôvodných.

Spoločnosť Kofola obnovuje na Slovensku produkciu minerálnej vody Kláštorná. Český výrobca nealkoholických nápojov pritom tradičnú značku slovenskej minerálnej vody získal ešte v lete minulého roka a už vtedy avizoval, že plánuje Kláštornú oživiť. Hodnotu transakcie vtedy spoločnosť nezverejnila, dnes však ohlasuje opätovné spustenie výroby Kláštornej v apríli tohto roka.

Kofole sa tak podarilo oživiť zakonzervovaný vyše 230-metrový vrt, z ktorého sa minerálna voda Kláštorná čerpala. Minerálku teraz plánuje predávať vo fľašiach s novým dizajnom v 1,5-litrovom balení. Vo výrobe Kláštornej pritom nájde prácu šesť zamestnancov, z toho ešte päť pôvodných. Do svojho portfólia tak Kofola dostane prvú minerálnu vodu zo Slovenska. Doteraz vyrábala totiž iba pramenitú vodu Rajec.

Obnovenie výroby Kláštornej však nemá byť jedinou aktivitou Kofoly v regióne Kláštora pod Znievom. Generálny riaditeľ skupiny Kofola Jannis Samaras tvrdí, že v spolupráci s jeho tradičným výrobcom zmesí z liečivých rastlín a čajov Leros plánuje v regióne otvoriť výkupňu bylín a vytvoriť tak ďalšie pracovné miesta.

O spoločnosti

Kofola ČeskoSlovensko patrí medzi významných výrobcov nealkoholických nápojov v regióne so siedmimi výrobnými závodmi na piatich európskych trhoch, ktorý zamestnáva viac ako 1 800 ľudí.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X