Kriminalisti v Gabčíkove vyšetrujú podozrivý únik tekutiny z nádrže, zisťujú aj rozsah škôd na pozemkoch (foto)

Gabčíkovo, znečistenie
Na mieste sa nachádzalo niekoľko nádrží, fermentorov, v ktorých sa krmivo premieňa pomocou baktérií na bioplyn a zvyškový digestát. Foto: www.facebook.com

Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin ohrozenia a poškodenia životného prostredia v súvislosti s únikom tekutiny z nádrže v areáli firmy v Gabčíkove, Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová, na situáciu políciu upozornil Inšpektorát životného prostredia.

„Na mieste sa nachádzalo niekoľko nádrží, fermentorov, v ktorých sa krmivo premieňa pomocou baktérií na bioplyn a zvyškový digestát. Z jednej takejto osem metrov vysokej nádrže pretekala zapáchajúca hnedo-čierna tekutina,“ povedala Antalová s tým, že predmetná tekutina bola vytečená približne 10 metrov okolo nádrže.

„Malé hlinené zátarasy ju následne smerovali do betónovej žumpy, odkiaľ bola prečerpávaná do ďalšej nádrže,“ uviedla hovorkyňa.

Policajti podľa Antalovej momentálne zisťujú rozsah prípadných škôd na pozemkoch v meste Gabčíkovo. „Ak sa vyšetrovaním a výsledkami expertíz potvrdí, že ide o nebezpečnú látku, môže páchateľovi skutku hroziť až ročný pobyt vo väzení,“ dodala.

Gabčíkovo, znečistenie
Gabčíkovo, znečistenie
Gabcikovo3.jpg

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Zlatica Antálová
    Firmy a inštitúcie Inšpektorát životného prostrediaPPZ SR Prezídium policajného zboru SR