Mäsovýroba známa z kauzy s poľským mäsom sťahuje z trhu párky

Sni mka obrazovky 2019 07 30 o 17.54.03 1.jpg

Mäsovýroba Cimbaľák má na krku ďalší problém. Párky s kúskami plastu sťahuje z trhu.

Najskôr prišli o ochrannú známku kvôli spišským párkom. Potom sa objavili na zozname firiem, ktoré priviezli na Slovensko mäso z problematického poľského bitúnku. Teraz má Mäsovýroba Cimbaľák ďalší problém. Spotrebiteľ našiel v ich párkoch kúsky modrého plastu. O svoju fotografiu sa podelil na sociálnej sieti, kde na ňu upozornila stránka Nekŕmte nás odpadom.

Sni mka obrazovky 2019 07 30 o 17.54.03.jpg
Foto: Facebook.com/Nekŕmte nás odpadom

Firma z východu Slovenska priznala chybu a párky sa rozhodla stiahnuť z predaja.

„Predmetnú šaržu sťahujeme z trhu. Pri výstupnej kontrole,ktorá je pri každej šarži sme žiadne nedostatky nezistili. Mrzí nás, že to zistil až konečný spotrebiteľ,“ uviedol pre Náš Vidiek riaditeľ podniku Mäsovýroba Cimbaľák Peter Ščensný. Dodal, že pravdepodobne ide o kúsok plastovej fólie, v ktorej sa dodáva do závodu mäso.

„Certifikovaní dodávatelia sú povinní dodávať mrazené mäso v modrej fólii resp. inej farby ako je farba mäsa. Teda nesmie byť fólia transparentná,biela,červená. Je to práve z dôvodu, že modrá farba nesplýva s farbou mäsa resp.výrobku a keď sa náhodou dostane pri zmrazovaní medzi kúsky mäsa, dala sa ľahšie spozorovať a konečný spotrebiteľ ju neskonzumoval,“ vysvetľuje Ščensný. „Naša spoločnosť je držiteľom certifikátu IFS a celý technologický proces prebieha v súlade s požiadavkami HACCP,“ doplnil riaditeľ podniku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom