Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sni mka obrazovky 2019 07 30 o 17.54.03 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
30. 07. 2019 18:08 Slovensko od Náš Vidiek

Mäsovýroba známa z kauzy s poľským mäsom sťahuje z trhu párky

Mäsovýroba Cimbaľák má na krku ďalší problém. Párky s kúskami plastu sťahuje z trhu.

Najskôr prišli o ochrannú známku kvôli spišským párkom. Potom sa objavili na zozname firiem, ktoré priviezli na Slovensko mäso z problematického poľského bitúnku. Teraz má Mäsovýroba Cimbaľák ďalší problém. Spotrebiteľ našiel v ich párkoch kúsky modrého plastu. O svoju fotografiu sa podelil na sociálnej sieti, kde na ňu upozornila stránka Nekŕmte nás odpadom.

Sni mka obrazovky 2019 07 30 o 17.54.03.jpg
Foto: Facebook.com/Nekŕmte nás odpadom

Firma z východu Slovenska priznala chybu a párky sa rozhodla stiahnuť z predaja.

„Predmetnú šaržu sťahujeme z trhu. Pri výstupnej kontrole,ktorá je pri každej šarži sme žiadne nedostatky nezistili. Mrzí nás, že to zistil až konečný spotrebiteľ,“ uviedol pre Náš Vidiek riaditeľ podniku Mäsovýroba Cimbaľák Peter Ščensný. Dodal, že pravdepodobne ide o kúsok plastovej fólie, v ktorej sa dodáva do závodu mäso.

„Certifikovaní dodávatelia sú povinní dodávať mrazené mäso v modrej fólii resp. inej farby ako je farba mäsa. Teda nesmie byť fólia transparentná,biela,červená. Je to práve z dôvodu, že modrá farba nesplýva s farbou mäsa resp.výrobku a keď sa náhodou dostane pri zmrazovaní medzi kúsky mäsa, dala sa ľahšie spozorovať a konečný spotrebiteľ ju neskonzumoval,“ vysvetľuje Ščensný. „Naša spoločnosť je držiteľom certifikátu IFS a celý technologický proces prebieha v súlade s požiadavkami HACCP,“ doplnil riaditeľ podniku.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X