Matečná nevymenuje nového šéfa lesov TANAPu, bude nové výberové konanie

Sni mka obrazovky 2019 03 11 o 12.03.42.png
Foto: Facebook.com/rastislav.hutta

Poľovník a bývalý developer Rastislav Hutta nebude novým šéfom Štátnych lesov Tatranského národného parku. Informovala o tom ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná na tlačovom brífingu. Celé výberové konanie bolo podľa nej pochybné a Rastislava Huttu nevymenuje. Namiesto toho bude úplne nové výberové konanie.

„Nestotožňujem sa so závermi výberovej komisie a tohto pána nevymenujem za riaditeľa podniku Štátne lesy TANAPu,“ uviedla Matečná s tým, že na toto jej rozhodnutie mal vplyv aj predseda strany SNS Andrej Danko.

„Pre mňa bolo nepochopiteľné, že sa na takúto pozíciu prihlásili iba dvaja uchádzači a dostavil sa dokonca iba jeden. Získať ľudí na takéto pozície je ťažké, lebo nikto nechce zobrať zodpovednosť. Veľmi jednoduché je na facebooku postovať a kritizovať, čo sme všetko neurobili a ako TANAP zle hospodári. To je jednoduché spoza monitora alebo z teplého miesta v Europarlamente,“ poznamenala ministerka.

Rastislav Hutta sa mal stať novým riaditeľom Štátnych lesov TANAPu v polovici marca. Výberové konanie trvalo necelé dva mesiace a prihlásili sa naň len dvaja uchádzači. Na samotné výberové konanie sa napokon dostavil iba jeden z nich.

Podľa údajov z obchodného registra Rastislav Hutta bol, resp. je konateľom, štatutárom či spoločníkom v asi dvadsiatke firiem. Medzi inými aj Eenergia, Interwood, Koliba Bešeňovka, Lesservis, Liptovská investičná spoločnosť, Prvá liptovská, Tatra development group či Skilandia.

Medzi najznámejšie projekty realizované týmito firmami patrí napríklad akvapark Tatralandia, ktorý neskôr prevzala spoločnosť Tatry Mountain Resorts (TMR). Spomínaná Skilandia mala vyrásť v Demänovskej doline neďaleko strediska Jasná, ktorá patrí TMR. Projekt už v čase príprav čelil kritike od ochranárov, pretože zjazdovky mali viesť cez chránené územia.

Na svojom facebookovom profile, ktorý Hutta medzičasom zmazal, sa prezentoval ako poľovník a fanúšik konšpiračných webov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Štátne lesy TANAPu