Mestá a obce pri Komárne bojujú s inváziou komárov, o pomoc požiadali aj ministerstvo

Komár
Foto: ilustračné, thinkstock

NITRA 17. júna (WebNoviny.sk) – Mestá a obce okresu Komárno bojujú s inváziou komárov. Na juhu Slovenska sa rozšírili v dôsledku daždivého a teplého počasia a vysokej hladiny vody.

Žiadajú o pomoc ministerstvo

Niektoré obce začali proti nim bojovať, ale vzhľadom na rozsah invázie je účinnosť ich ničenia obmedzená. Komáre sa pohybujú na vzdialenosť sedem až osem kilometrov, takže skutočne účinnou by bola komplexná likvidácia komárov v celej oblasti,“ uviedla mediálna referentka Sylvia Kunyiková z komárňanskej radnice.

Združenie miest a obcí okresu Komárno sa preto obrátilo so žiadosťou o finančnú pomoc na dezinsekciu komárov na Ministerstvo životného prostredia SR. Rezort poskytol takúto podporu už aj v predchádzajúcich rokoch.

Na ničenie komárov vyčlenili tisíce eur

Komárno vyčlenilo z mestského rozpočtu 30-tisíc eur na ničenie komárov, v prípade potreby túto sumu zvýši. Už počas celého uplynulého týždňa prebiehala pozemná likvidácia komárov.

Avšak na dosiahnutie účinného výsledku by skutočným riešením bolo komplexne riešiť likvidáciu komárov v celej našej oblasti,“ zdôraznil primátor Komárna Béla Keszegh, ktorý je zároveň aj predsedom Združenie miest a obcí okresu Komárno.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla Keszegh
Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SR