Mičovský chce zachovať kvótu na odstrel vlka, jeho úloha pri love diviakov je vraj zanedbateľná

Vlk, vlky
Foto: ilustračné, Getty images

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) trvá na zachovaní kvóty na lov vlka dravého. MPRV SR to uviedlo v tlačovej správe. Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽaNO) sa pri argumentácii operia o fakt, že vlk v roku 2019 ulovil 1 830 kusov raticovej zveri, z toho 135 diviakov.

Hlavnú rolu hrali fakty

Poľovníci odstrelili v minulej sezóne 168-tisíc kusov raticovej zveri, z toho 75-tisíc diviakov. Podľa agrorezortu je úloha vlka pri love diviačej zveri zanedbateľná.

„Verejnosť musí poznať fakty. Na MPRV SR sme sa nerozhodli na základe spoločenskej objednávky, ani na základe získania politických bodov, ale hlavnú rolu hrali fakty a potreby krajiny,” povedal Mičovský.

Môžu uloviť päťdesiat vlkov

Kvóta na odstrel vlka dravého bola na poľovnú sezónu 2020/2021 stanovená na 50 vlkov. Tých môžu poľovníci uloviť od 1. novembra do 15. januára 2021 alebo do naplnenia kvóty.

Ministerstvo životného prostredia SR aj Štátna ochrana prírody (ŠOP) presadzovali nulovú kvótu na lov vlka dravého. Z rozhodnutia agrorezortu vyjadrili obe inštitúcie sklamanie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Mičovský
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRMŽP Ministerstvo životného prostredia SRŠOP Štátna ochrana prírody