Milan Kyseľ sa na ďalšom rokovaní vlády vzdá funkcie štátneho tajomníka, dôvodom sú dotácie na ošípané

Milan Kyseľ
Odstupujúci štátny tajomník ministerstva pôdohospodárstva Milan Kyseľ. Foto: www.facebook.com

Štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Milan Kyseľ sa na budúcotýždňovom rokovaní vlády vzdá funkcie. Informáciu potvrdil agrorezort. Reaguje tým na vyhlásenie člena strany Hlas-SD Branislava Becíka, podľa ktorého Kyseľ odmietol podpísať od vlády demisiu.

„Vedenie MPRV SR si zákon a poriadok ctí, a preto zverejňuje originálny dokument, v ktorom sa štátny tajomník 4. 1. 2022 vzdáva svojej pozície. Pre zachovanie kontinuity dôjde na stredajšom rokovaní vlády k rozhodnutiu o výmene na pozícii štátneho tajomníka MPRV SR a do konca mesiaca k odovzdaniu agendy,“ uviedlo ministerstvo.

Stanovisko rezortu je reakciou na vyhlásenie Becíka. Ten na sociálnej sieti uviedol, že Kyseľ odmietol podpísať od vlády demisiu.

„Štátny tajomník ministerstva pôdohospodárstva Kyseľ, ktorý má neskutočné maslo na hlave a ktorý podal vláde svoju demisiu – za ktorú mu nezmyselne táto vláda zatlieskala, tak tento človek, ktorý si svojvoľne „svojim ľuďom“ priklepol neskutočné podpory a tým pozdvihol aj svoj chov – na najdrahšie svine v našej krajine, tak tento človek odmietol naspäť podpísať od vlády demisiu,” napísal Becík.

Ministerstvo zverejnilo originálny dokument, v ktorom sa Kyseľ vzdáva svojej pozície. Štátny tajomník sa vzdal funkcie 4. januára 2022 z osobných dôvodov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav BecíkMilan Kyseľ
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR