Agrokomplex je pre koronakrízu v zložitej situácii, Mičovský a Hattas vyzývajú na záchranu výstaviska

Agrokomplex Národné vystavisko Foto: Sita

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) Ján Mičovský a primátor Nitry Marek Hattas vyzývajú na záchranu Agrokomplexu. Mičovský a Hattas v piatok rokovali o situácii súvisiacej s národným výstaviskom.

„Výstavisko, ktoré je jednou z hlavných dominánt mesta pod Zoborom sa z dôvodu zákazu hromadných podujatí nachádza v zložitej situácii,“ uviedol hovorca agrorezortu Vladimír Machalík a dodal, že ministerstvo aktuálne hľadá nového riaditeľa tohto štátneho podniku.

Viac o téme: Koronavírus

„Národné výstavisko Agrokomplex je symbolom celého agrorezortu na Slovensku. Pandémia Covid-19, nesprávne hospodárenie predchádzajúcich vlád a často sa meniaci riaditelia ho však ťažko zasiahli. Spoločne s pánom primátorom Hattasom preto chceme vyzvať manažérov, odborníkov na krízové riadenie a ľudí s morálnym kreditom, aby sa do výberového konania zapojili,“ uviedol minister Mičovský.

Strategický podnik pre Nitru

Výberové konanie ministerstva na riaditeľa Agrokomplexu bude pozostávať z dvoch kôl a uskutoční sa písomnou a ústnou formou.

„Pre Nitru je Agrokomplex strategickým podnikom, ktorý prináša každoročne do mesta vyše 600-tisíc návštevníkov. Má významný pozitívny vplyv na našich podnikateľov, ale aj na zamestnanosť, preto chceme vyzvať schopných manažérov, aby sa zapojili do výberového konania,“ povedal primátor Hattas.

Požiadavky na nového riaditeľa

Agrorezort požaduje u nového riaditeľa štátneho podniku vysokoškolské vzdelanie II. stupňa, aspoň tri roky praxe v riadiacej funkcii a skúsenosť s riadením podniku v kríze.

„Nový riaditeľ musí mať manažérske, riadiace a organizačné schopnosti. Vítané sú skúsenosti s organizovaním výstav na národnej a medzinárodnej úrovni. Podmienkou účasti na výberovom konaní je aj zaslanie návrhu stratégie a koncepcie rozvoja štátneho podniku v rámcoch aktuálneho programového vyhlásenia vlády SR,“ uzavrel agrorezort.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján MičovskýMarek HattasVladimír Machalík
Firmy a inštitúcie AgrokomplexMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR