Ministerstvo pôdohospodárstva má druhého štátneho tajomníka, k Feckovi pribudol Gajdoš

BRATISLAVA: Ministerstvo pôdohospodárstva SR
Foto: ilustračné, SITA/Martin Medňanský

Štátnym tajomníkom Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) bude po Martinovi Feckovi aj Andrej Gajdoš. Na svojom stredajšom rokovaní ho na návrh ministra pôdohospodárstva SR Jána Mičovského do funkcie vymenovala vláda SR.

Na tejto pozícii bude pôsobiť od štvrtka, 13. augusta 2020. Agentúru SITA o tom informoval Daniel Hrežík z Odboru komunikácie a marketingu MPRV.

Novým tajomníkom je Andrej Gajdoš

Ing. Andrej Gajdoš vyštudoval Fakultu ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

V súčasnosti pôsobí ako konateľ súkromnej spoločnosti pôsobiacej v agrosektore, zaoberajúcej sa implementáciou a koordináciou pri zavádzaní podporných schém a priamych platieb do praxe pre poľnohospodárske podniky, riešením legislatívnych otázok, poradenstvom a spoluprácou pri riadení fariem.

Vlčan požiadal o uvoľnenie z funkcie

Po februárových parlamentných voľbách bol už do pozície druhého štátneho tajomníka agrorezortu SR vymenovaný Samuel Vlčan.

Ten však začiatkom júla požiadal rezortného ministra Jána Mičovského o uvoľnenie z funkcie. Po vzájomnej dohode sa tak stalo k 15. júlu 2020.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej GajdošDaniel HrežíkJán MičovskýMartin FeckoSamuel Vlčan
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRSPU Slovenská poľnohospodárska univerzitaVláda SR