Vyhlásili výberové konanie na nového šéfa výstaviska Agrokomplex, uzávierka je začiatkom júna

Národné výstavisko Agrokomplex
Národné výstavisko Agrokomplex Foto: archívne, SITA

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) vyhlásilo výberové konanie na funkciu riaditeľa štátneho podniku agrokomplex Národné výstavisko sídliaceho v Nitre. Výberové konanie bude prebiehať v dvoch kolách a uskutoční sa písomnou a ústnou formou. Úspešní uchádzači z prvého kola postúpia do druhého kola výberového konania.

Agentúru SITA o tom v pondelok informoval Daniel Hrežík z odboru komunikácie a marketingu MPRV SR. Uzávierka prihlášok je do 4. júna 2020. Bližšie informácie nájdu uchádzači na webstránke MPRV SR.

Ministerstvo vo výberovom konaní požaduje od budúceho riaditeľa štátneho podniku vysokoškolské vzdelanie II. stupňa.

Nový šéf musí mať aspoň tri roky praxe v riadiacej funkcii a skúsenosť s riadením podniku v kríze.

„Nový riaditeľ musí mať manažérske, riadiace a organizačné schopnosti. Vítané sú skúsenosti s organizovaním výstav na národnej a medzinárodnej úrovni. Podmienkou účasti na výberovom konaní je aj zaslanie návrhu stratégie a koncepcie rozvoja štátneho podniku v rámcoch aktuálneho programového vyhlásenia vlády SR,“ ozrejmil Daniel Hrežík.

Agrokomplex Národné výstavisko, štátny podnik, patrí medzi najvýznamnejšie veľtrhové a výstavnícke spoločnosti v SR a jeho význam potvrdzuje viac ako 40 rokov tradičných, ale aj inovatívnych, no hlavne jedinečných podujatí.

V súčasnosti zamestnáva 169 ľudí. Riaditeľ štátneho podniku je štatutárnym orgánom podniku, menuje ho do funkcie minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorému je priamo podriadený.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel Hrežík
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR