Ministerstvo životného prostredia nadviazalo na svojej misii v Dubaji nové diplomatické vzťahy

Ján Budaj
Minister životného prostredia SR Ján Budaj. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Nadviazanie nových diplomatických vzťahov, zelené inovatívne projekty slovenských podnikateľov či téma ochrany klímy, biodiverzity a životného prostredia.

To sú podľa Ministerstva životného prostredia SR (MŽP SR) najdôležitejšie body slovenskej misie na Expo Dubaj 2020, ktorú viedol šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽaNO). Uviedla to v tlačovej správe Catherine Černochová z tlačového oddelenia MŽP SR.

Výstava potrvá pol roka

Výstava Expo Dubaj bude trvať pol roka, pričom expozícia MŽP SR sa bude opäť konať od 20. do 26. marca 2022. Pôjde o tematický týždeň o vode.

„Výsledkom našej pracovnej cesty sú pozvania, stretnutia a výmena informácií o inovatívnych technológiách. Táto bohatá a prudko rozvíjajúca sa krajina môže pre Slovensko poskytnúť skutočne veľa,“ zdôraznil minister Budaj.

Černochová priblížila, že výsledkom podnikateľskej misie envirorezortu je aktívna účasť ôsmich spoločností, 25 predstaviteľov firiem, viac ako 32 biznisových stretnutí a dva odborné workshopy pre verejnosť a potenciálnych obchodných partnerov.

Ďalšie dva workshopy sa v slovenskom pavilóne uskutočnia v priebehu nasledovných dní.

Niektorí ešte zostávajú v Dubaji

Celú expozíciu slovenského pavilónu predstavil Budajovi a veľvyslancovi SR v Spojených arabských emirátoch (SAE) Michalovi Kováčovi podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS).

Slovenský pavilón pozostáva z rotačnej miestnosti, ktorú využívajú podnikatelia na prezentáciu svojich inovácií, 360 stupňovej audiovizuálnej projekcie s interaktívnymi prvkami a stálej expozície, kde sa nachádza aj prototyp vodíkového automobilu.

Budaj podčiarkol, že splnili viac, ako mali v pláne a ohlasy od slovenských podnikateľov sú nadmieru uspokojivé. Dodal, že niektorí z nich zostávajú naďalej v Dubaji pre nadviazanie spolupráce.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján BudajRichard Sulík
Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SR