Ministerstvo životného prostredia plánuje uzatvoriť viaceré skládky, v obci Zohor sa však nič nezmení

Odpad, skládka
Na Slovensku sa zatvorí 12 skládok odpadu. Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd

Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) plánuje v nasledujúcich mesiacoch postupne uzatvoriť 12 skládok. Envirorezort to uviedol v tlačovej správe, ktorú zaslal Michal Cákoci z tlačového odboru MŽP SR.

Medzi nimi mala byť aj skládka v obci Zohor (okres Malacky), ktorá mala byť uzatvorená od roku 2023. Napokon však zatiaľ zatvorená nebude, keďže skládka obsluhuje všetky obce v Bratislavskom kraji, čím by na západnom Slovensku vznikol problém s ukladaním odpadu.

Envirorezort uviedol, že skládkovanie odpadu považuje aj napriek tomuto rozhodnutiu za najhoršie možné riešenie nakladania s odpadmi. Prevádzkovateľ skládky v Zohore, spoločnosť FCC Zohor, s.r.o., vybuduje kapacitu pre takmer 245-tisíc metrov kubických bežného, teda nie nebezpečného odpadu.

MŽP SR dodalo, že bude pokračovať v podpore triedenia a recyklácie a v odpadovej legislatíve navrhne ďalšie dôležité zmeny, ktorými sa bude čoraz viac obmedzovať skládkovanie odpadov. Rozšírenie skládky nepredpokladá zhoršenie existujúcich vplyvov skládky odpadov na životné prostredie. MŽP SR dodáva, že blízka cyklotrasa nebude činnosťou na skládke nijako ovplyvnená.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Cákoci
Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SR