Nadácia Ekopolis vyhlásila svoj symbolický osemnásty ročník ankety Strom roka (video)

Strom roka anketa youtube.jpg
Reprofoto: youtu.be

Anketa Strom roka, ktorú vyhlasuje Nadácia Ekopolis, slávi osemnásť rokov, svoj symbolický ročník vyhlásila v utorok 7. apríla. Prihlasovanie nominantov sa uskutočňuje elektronicky prostredníctvom online formulára alebo papierovo, a to zaslaním prihlášky na adresu nadácie.

Prihlasovanie stromov

Svoj obľúbený strom môžu prihlásiť jednotlivci, mestá, obce, školy, firmy a organizácie do konca apríla 2020. Po ukončení prijímania nominácií vyberie odborná porota dvanásť finalistov, ktorí budú bojovať o víťazný titul Strom roka 2020 a finančnú podporu na odborné ošetrenie stromov. Víťaz zároveň postúpi do finále ceny Európsky strom roka.

Anketa svojím poslaním upozorňuje na význam, hodnotu a krásu stromov, prispieva k ich ošetreniu a v mnohých prípadoch aj k ich záchrane.

Hodnota a význam pre život

Cieľom ankety vždy bolo upozorňovať na hodnotu stromov a ich význam pre náš život. Myslím si, že sa nám to po všetky tie roky úspešne darilo a sme veľmi radi, že ľudia sa o anketu aktívne zaujímajú čoraz viac, a rovnako ako my, vidia význam v ich ochrane,“ hovorí Peter Medveď, riaditeľ Nadácie Ekopolis.

Viac o téme: Koronavírus

Tento rok je kvôli rozšíreniu vírusu Covid-19 v mnohom špecifický aj pre našu anketu. Už teraz nám je jasné, že množstvo našich aktivít bude nutné pozmeniť, presunúť alebo úplne zrušiť. Napriek tomu sa budeme snažiť priniesť ľuďom rovnako dobrý zážitok z ankety aj tentokrát, a to prostredníctvom rôznych aktivít a súťaží,“ dodala Martina Ragalová, PR manažérka nadácie.

Nezisková organizácia Ekopolis sa zameriava na podporu udržateľného rozvoja a občianskej spoločnosti na Slovensku. Vyhlasuje aj celoslovenskú súťaž Strom roka každoročne od roku 2003. Patrónom ankety je deväť rokov spevák Peter Lipa.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina RagalováPeter LipaPeter Medveď
Firmy a inštitúcie Nadácia Ekopolis