Najvyšší súd potvrdil predĺženie väzby pre obvinených v kauze Dobytkár

Najvyšší súd Slovenskej republiky
Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd

Najvyšší súd SR potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu o predĺžení väzby dvojice stíhanej v rámci kauzy Dobytkár.

Ako informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, senát 1T na stredajšom neverejnom zasadnutí potvrdil rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie v časti o predĺžení lehoty trvania väzby Martina K. a Juraja K. do 1. apríla 2021.

„Senát najvyššieho súdu dospel k záveru, že dôvody kolúznej väzby sú u oboch obvinených, v tomto štádiu konania, dané. Senát zároveň väzbu obvinených dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil,“ uviedla Važanová.

Špecializovaný trestný súd rozhodol o predĺžení väzby pre finančníka Martina K. a bývalého šéfa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Juraja K. 5. novembra.

Kauza Dobytkár

… súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí PPA. Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy vyčíslila na 10,5 milióna eur. V skupine osôb obvinených z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú napríklad bývalý šéf PPA Juraj K., bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír P., bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek K., finančník Martin K., alebo podnikatelia Norbert B. a Peter K. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti či veterinár.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SR