Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nebezpečný výrobok
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: FB/DrogerieMarkt

Nebezpečný výrobok: DM varuje pred toxickou BIO ryžou

Na Slovensku je nebezpečný výrobok. Reťazec Drogerie Markt sťahuje z predaja BIO ryžu natural. Spoločnosť o tom informovala na sociálnej sieti.

„Z dôvodu preventívnej ochrany spotrebiteľa sťahujeme z predaja výrobok dmBio, dlhozrnná ryža natural, 1kg. Týka sa to tovaru s dátumom minimálnej trvanlivosti 26.10.2019 a 23.11.2019. V produktoch s vyššie uvedeným dátumom minimálnej trvanlivosti nemožno vylúčiť zvýšenú hladinu aflatoxínu. Táto látka môže ovplyvniť zdravie, ak je prijímaná počas dlhšieho časového obdobia,“ uvádza reťazec.

Aflatoxíny sa vyskytujú v suchých potravinách, ako napríklad ryža, orechy či strukoviny. Sú produktom plesní. Pri dlhodobom prijímaní tejto látky poškodzuje pečeň a má karcinogénne účinky.

Výrobok z tejto šarže predajca neodporúča konzumovať. Zákazníci, ktorí si tento výrobok už kúpili, ho môžu vrátiť do predajne.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X