Neďaleko Zvolena napadla medvedica lesníka, ide o druhý útok v tomto roku

Medveď
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Medveď v pondelok doobeda zaútočil na zamestnanca štátneho podniky Lesy SR v katastri Očovej v okrese Zvolen. Ako informovala hovorkyňa podniku Marína Debnárová, 33-ročný muž vykonával terénnu obhliadku miesta, ktoré sa malo zalesňovať.

Prvý útok sa odohral v marci

Ide o druhý útok na horára, ktorý zaznamenali Lesy SR , š. p., v tomto roku. Zamestnanec štátneho podniku, ktorého napadol medveď začiatkom marca, je stále práceneschopný.

Udalosť sa stala v lokalite Jasle, asi 300 metrov od budovy bývalej lesnej správy Kyslinky, v blízkosti prístupovej cesty z Hrochote v smere na Zálomskú a Očovú.

Lesník vyviazol bez vážnych zranení

„Medvedica bola na mieste aj s tromi minuloročnými mláďatami. Na horára zaútočila odzadu. Muž nemá vážnejšie zranenia, je však poudieraný, má natrhnutý stehenný sval a škrabance na bedrách. Horár sa snažil vyhnúť priamemu kontaktu s medvedicou, tá ho však zhodila na zem, revala, no v útoku už ďalej nepokračovala,“ popísala hovorkyňa s tým, že zamestnanci podniku kontaktovali políciu aj Zásahový tím pre medveďa hnedého.

Štátny podnik upozorňuje, že v tomto období od apríla do júna prebieha medvedia ruja a jedince sú aktívnejšie. Upozorňuje tiež širokú verejnosť, aby sa ľudia po horách nepohybovali sami a informovali blízkych o približnej trase ich záujmu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marína Debnárová